Kilometry dla Pawełka

Autor: |

fot. Stowarzyszenie Biegający Świdnik

W sobotę wystartowała kolejna inicjatywa, mająca na celu pomoc Pawełkowi Łagowskiemu, chłopcu ze Świdnika, który od dziecka choruje na porażenie mózgowe. Stowarzyszenie Biegający Świdnik rozpoczęło akcję pn. „Kilometry dla Pawełka”, do której dołączyć może każdy z nas.

– W dniach 3-18 marca zachęcamy do aktywnego spędzania czasu i przeprowadzenia dowolnego treningu indywidualnego lub grupowego, po którym umownie wpłacamy 1 zł za każdy kilometr – czytamy na stronie organizatorów.

Liczy się każda aktywność. Można biegać, jeździć na rowerze, łyżwach, nartach, rolkach, hulajnodze, pływać, uprawiać nordic walking, czy po prostu wybrać się na długi spacer.

Jak dołączyć do akcji? Zasady są proste. Należy przeprowadzić trening, a następnie przelać na konto Fundacji Dzieciom równowartość przebytych kilometrów. Chętni mogą też pochwalić się swoimi wynikami na portalu społecznościowym, publikując zdjęcie z informacją, ile kilometrów udało im się pokonać i dodając hashtag #KilometryDlaPawełka. Wpłat można dokonywać na stronie www.dzieciom.pl/podopieczni/20439.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Last modified: 20 maja 2020