Kilometry dla Ninki

Autor: |

fot. www.facebook.com/BiegajacySwidnik
5 kilometrów i czternaście wielkich serc, gotowych, by nieść pomoc potrzebującym. Tak można podsumować niedzielny trening, zorganizowany przez stowarzyszenie Biegający Świdnik. Sportowcy dołączyli do ogólnopolskiej akcji #przygarnijkropkę, której celem jest zebranie pieniędzy dla Ninki Słupskiej z Lublina. Dziewczynka od września ubiegłego roku walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). By wygrać, potrzebuje specjalistycznej terapii. Jej koszt to 8 mln złotych.

Czasu na zebranie kwoty pozostało niewiele. Internetowa zbiórka prowadzona na stronie www.siepomaga.pl/nina potrwa do 8 marca. Na koncie znajduje się ponad 2 mln zł, jednak to wciąż za mało.

– Szansą na ratunek dla Ninki jest terapia genowa, nierefundowana i kolosalnie droga. Dodatkowo Ninka może ją przyjąć tylko do 13,5 kg wagi! Po jej przekroczeniu będzie za późno… Wiemy, że tylko z pomocą wielu wspaniałych ludzi ta walka może być wygrana, dlatego prosimy, pomóż nam ratować naszą córeczkę – mówią rodzice dziewczynki.

Na apel odpowiedzieli świdniccy biegacze, którzy od lat angażują się w akcje na rzecz potrzebujących, organizując między innymi Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Niedzielny trening zadedykowali Nince, pokonując 5-kilometrową trasę. Za każdy przebiegnięty kilometr, na konto małej lublinianki wpłacili 5 zł. Na ich dłoniach pojawiły się też kropki – symbol wsparcia dla dziewczynki. Za każdy rysunek dorzucili 1 zł do zbiórki.

– Dlaczego to robimy? Bo do 8 marca musi zdarzyć się cud, który składa się z 8 milionów ludzi. Wiemy, że przy zaangażowaniu wielu osób to ma szansę się udać! Dlatego nie zastanawiaj się – #przygarnijkropkę i wpłać 1 zł dla Nineczki – zachęcają biegacze. 

Ty też możesz pomóc

Pod koniec stycznia przy bibliotecznej Filii nr 1 stanął pojemnik na nakrętki. Pieniądze, które uda się pozyskać z ich sprzedaży, władze miasta przekażą na konto Ninki. Do pojemnika można wrzucać nakrętki z plastikowych butelek po sokach, kosmetykach, płynach do płukania czy innych środków czystości.

Na Facebooku i Allegro prowadzone są licytacje, z których dochód zasili konto dziewczynki. Chętni mogą też przekazać 1% podatku – numer KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0095257 Nina lub dokonać wpłaty na stronie www.siepomaga.pl/nina.

Last modified: 17 lutego 2021