Kilogramy dobra (foto)

Autor: |

fot. SP nr 3
W piątek i sobotę wolontariusze Komitetu Pomocy SOS „Solidarność” i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 dyżurowali w świdnickich sklepach w ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Mieszkańcy naszego miasta jak zwykle okazali wielką życzliwość i do koszyków trafiło prawie 550 kg produktów spożywczych.

– Co prawda w poprzednich latach udało się zebrać dużo więcej żywności, ale jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten dar serca. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, świdniczanie nadal potrafią dzielić się z tymi, którym los nie szczędzi kłopotów. Zbiórka nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie Komitetu Pomocy SOS „Solidarność”, który od 30 lat pomaga najuboższym mieszkańcom. Do podzielenia się dobrem zapraszali również członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 3, którzy z młodzieńczą energią zachęcali klientów sklepów do włączenia się w akcję. Postawa prospołeczna – tego uczymy w naszej szkole. Dziękuję uczniom i absolwentom za poświęcony wolny czas – mówi Katarzyna Radek, opiekunka SKW.

W sieci sklepów Biedronka zebrano 166,78 kg darów, w  placówkach Stokrotki 92,04 kg, w Kauflandzie 176,04 kg, w PSS Społem 111,74 kg. W sumie do paczek trafi 546,60 kg produktów żywnościowych. Podarunki zostaną dostarczone do podopiecznych Komitetu SOS przed świętami. Akcja została zorganizowana we współpracy z lubelskim Bankiem Żywności.

Wolontariusze Komitetu SOS „Solidarność”: Anastazja Jarosz, Stanisław Woźniak, Kazimierz Czapla, Apolonia Rożek, Alina Celińska, Anna Wójcik, Anna Brendler, Krzysztof Wójcik, Iwona Josicz, Małgorzata Mazurek, Katarzyna Dworak.

Wolontariusze z SP3: Amelia Jasińska, Wiktoria Amrozy, Jan Dudzik, Eryk Buchajski, Zuzanna Gremlas, Zuzanna Mańko, Zuzanna Dobrzyńska, Amelia Josicz, Julia Gontarska, Gabriela Kurkiewicz, Alicja Barańska, Oliwia Ślęzak, Natalia Krasowska, Oliwia Gołębiowska, Maja Kowalczyk, Julia Lipińska, Karol Mazurek (absolwent SP3), Julia Musiejuk (absolwentka SP3).

Last modified: 2 grudnia 2021

Zmień język »