Kierunek Doncaster

Autor: |

fot. Piotr Belcarz

Po ponad dwuletniej przerwie do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin wracają loty do Doncaster Sheffield. Pierwszy odbędzie się już jutro.

Rejsy obsłuży linia lotnicza Wizz Air. Początkowo węgierski przewoźnik miał latać ze Świdnika do Doncaster Sheffield we wtorki, czwartki i soboty. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że Wizz Air zdecydował się na razie uruchomić połączenie raz w tygodniu, w sobotę. Przewoźnik podkreśla, że to przejściowa sytuacja i zapowiada ewentualne zwiększenie częstotliwości lotów w listopadzie.

Samolot ze Świdnika wystartuje o godz. 9.45, by o 11.30 być już w Anglii. W podróż powrotną wybierzemy się w piątek. Lot z Doncaster Sheffield zaplanowano na godz. 17.55. Maszyna wyląduje w Polsce o 21.25.

– W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża lotnicza, każde nowe połączenie jest dużym sukcesem. W naszym przypadku mówimy o kierunku, który cieszył się popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Dlatego bardzo się cieszę, że pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów do środkowej Anglii, a my w ten sposób odbudowujemy siatkę połączeń z naszego lotniska – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Bilety można rezerwować na www.wizzair.com. Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie internetowej  www.airport.lublin.pl.

Last modified: 23 października 2020