Kiedy ruszy budowa S-17?

Autor: |

Ekspresówka ostatecznie znalazła się na rządowej liście inwestycji drogowych, które rozpoczną się przed 2013 rokiem. Teraz nasuwa się pytanie, kiedy rozpocznie się jej budowa?

Przyznanie przez rząd pieniędzy na budowę drogi ekspresowej S-17 to z pewnością jedna z najlepszych wiadomości jaką usłyszeli w tym tygodniu mieszkańcy Lubelszczyzny. Inwestycja zostanie sfinansowana dzięki środkom z oszczędności kolejowych.

Co ciekawe, pierwsze przetargi na budowę poszczególnych fragmentów “siedemnastki”, ogłoszono ponad rok temu. Z racji tego, że nie było jasne czy na inwestycję znajdą się pieniądze, nie zostały one zamknięte.

Zdaniem drogowców, pierwsze prace mogłyby ruszyć już na wiosnę i dotyczyłyby 23 kilometrowego odcinka Kurów – Bogucin. U wojewody złożono już wniosek, zezwalający na prowadzenie inwestycji. Stosowne pozwolenie ma zostać przekazane na przełomie stycznia i lutego. Zanim jednak dojdzie do rozpoczęcia prac, , pieniądze na inwestycje muszą zostać wpisane do budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kiedy to się stanie? Na razie nie wiadomo. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Last modified: 2 lipca 2020