Kickboxerzy Dan Świdnik w Pucharze Świata

Autor: |

fot. LKSW Dan
Na zakończenie sezonu 10-osobowa drużyna LKSW Dan Świdnik wzięła udział w 29 edycji Pucharu Świata w kickboxingu – Hungarian Kickboxing World Cup, który odbył się w dniach 14-16 czerwca w Budapeszcie.

Zawody połączone były z turniejem Hungarian Kickboxing Open dla młodszych stażem zawodników. W turnieju głównym wystąpiły drużyny z 50 krajów (381 ekip), które zgłosiły łącznie 2250 zawodników do 3280 startów, zaś w Hungarian Kickboxing Open 126 klubów z 33 krajów, odpowiednio 427 zawodników w 620 startach.

Największy sukces w ekipie LKSW Dan Świdnik odniósł Michał Błaziak, zdobywając w kategorii walk light-contact juniorów -79 kg złoty medal Pucharu Świata. Świdniczanin stoczył trzy walki, pokonując w ćwierćfinale Erika Lakatosa z Węgier, a w półfinale Andriia Ilchenko z Ukrainy (obie walki jednogłośnie). W finale trafił na aktualnego zdobywcę Pucharu Europy i medalistę Pucharu Świata, Węgra Botosa Botonda. Michał świetnie zrealizował plan taktyczny, kontrolując pojedynek i kończąc go również jednogłośną wygraną na punkty. Jest to największe w karierze osiągnięcie świdniczanina, który obecnie stara się o nominację do wyjazdu na sierpniowe mistrzostwa świata.

Srebrny medal wywalczyła, debiutująca na międzynarodowej arenie, Jagoda Staińska w kategorii walk pointfighting dzieci -24 kg. W pierwszym pojedynku sensacyjnie pokonała faworytkę do złota – Lenę Vargę z Węgier, w drugim dobrą znajomą Julię Lasak z polskiego Mistrala Wojkowice, aby w finale nieznacznie ulec Bułgarce Raynie Duntchevej. Zarówno Michał, jak i Jagoda zdobyli w ten sposób cenne punkty rankingowe do rozstawienia na najbliższych mistrzostwach świata. Na miejscach 5-8 w Pucharze Świata uplasowali się Jan Hawrysz (kat. +69 kg kadetów starszych pointfighting), Kacper Głowienka (kat -57 kg juniorów pointfighting), Igor Głowienka (kat. -57 kg kadetów starszych pointfighting), Oliwia Kuraś (kat. -28 kg dzieci pointfighting) oraz Michał Błaziak (kat. -79 kg juniorów pointfighting). Na dalszych pozycjach uplasowali się Kacper Kuraś, Kacper Zawadzki i Cezary Matys. W turnieju Hungarian Kickboxing Open barw LKSW Dan Świdnik broniła jedynie Lena Staińska, która zdobyła srebrny medal w walkach pointfighting kadetek młodszych -42 kg w klasie Beginner (początkujący) ulegając w finale reprezentantce gospodarzy Alinie Kupi.

Zajęcia kickboxingu w LKSW Dan wspiera Miasto Świdnik.

fot. LKSW Dan

Last modified: 18 czerwca 2024

Zmień język »
Skip to content