Jutro auto zostaw w domu

Autor: |

W środę kierowcy samochodów skorzystają z bezpłatnego przejazdu autobusami MPK do Lublina. Na darmową godzinę jazdy na jednośladzie będą też mogli liczyć użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. W ten sposób nasze miasto włączy się w akcję „Dzień bez samochodu”.

W czwartek rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To inicjatywa mająca na celu korzyści płynące z alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Jej zwieńczeniem jest akcja „Dzień bez samochodu”, który przypada na 22 września.

Kierowcy, którzy jutro zamiast samochodu zdecydują się wybrać komunikację miejską, mogą liczyć na darmowy przejazd. Wystarczy, że będą mieli przy sobie ważny dowód rejestracyjny. Dokument uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Do stolicy województwa bezpłatnie pojedziemy liniami 5, 35 i 55.

Godzina dla rowerzystów

22 września na ulgę będą mogli liczyć również świdniccy rowerzyści. Do „Dnia bez samochodu” dołączył system Lubelski Rower Miejski, który funkcjonuje także na terenie Świdnika. Przez całą środę miłośnicy dwóch kółek będą mogli liczyć na bezpłatną pierwszą godzinę wypożyczenia. Co zrobić, aby skorzystać z darmowej przejażdżki? Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Lubelskiego Roweru Miejskiego. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Last modified: 21 września 2021