Jubileuszowe święto poezji

Autor: |

Nominacje do Wojewódzkiego Konkursu Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego otrzymali: Michał Marjasiewicz, Gabriela Misiurek, Julia Musiejuk.
Turniej powiatowy 40. Małego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, dobiegł końca. Zgromadzone w świetle kamer jury rozdało nagrody i nominacje najlepszym uczestnikom.

Po eliminacjach szkolnych oraz gminnych do jubileuszowej edycji konkursu zakwalifikowało się 24 recytatorów. Zaprezentowali utwory, między innymi, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Hanny Niewiadomskiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury, w trzyosobowym składzie: Anna Kistelska, instruktor ds. kultury WOK w Lublinie, Anna Krawczyk z Centrum Kultury w Lublinie oraz Przemysław Buksiński z fundacji „Poławiacze Pereł” wyróżnili: Huberta Stachyrę (SP nr 7), Huberta Cyranowskiego (SP nr 4), Alana Marzędę (ZPO Biskupice), Emilię Małysz (ZPO Trawniki), Filipa Filipowicza (SP nr 3) i Gabriela Iwaniuka (SP Mełgiew). Nagrody przyznano: Marii Gmur (SP nr 7), Kamili Kasprzak (SP nr 7) i Bartoszowi Malinowskiemu (SP Siostrzytów). Nominacje do Wojewódzkiego Konkursu Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Lublinie, otrzymali: Michał Marjasiewicz (SP nr 7), Gabriela Misiurek (SP nr 7), Julia Musiejuk (SP nr 3).

– Cieszymy się, że znaleźliście czas, miejsce i ochotę, aby podzielić się swoimi emocjami i przemyśleniami poprzez trudną sztukę interpretacji literatury pięknej – podsumował Przemysław Buksiński.

Ciepłych słów uczestnikom nie szczędziła również Anna Kistelska: – Wystąpienia przed kamerą nie należą do łatwych, dlatego serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom za podjęcie tego trudu. Przez 40 lat trwania konkursu przewinęło się tysiące recytatorów, to ogromny sukces wasz, jak i organizatorów. Jest to dla mnie wyjątkowe święto.

Anna Krawczyk była pod wrażeniem poziomu tegorocznej edycji: – Prezentacje, które do nas przesłaliście, są dojrzałe i bardzo dobrze przygotowane. Widać, że zrozumieliście teksty, a także pracowaliście nad dykcją. Pamiętajcie, że w tego typu konkursach to wy mówicie do nas i przekazujecie nam swoje emocje. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia – komentowała podczas odczytania protokołu.

Za udział w konkursie laureaci otrzymali nagrody książkowe. Upominki przygotowane zostały również dla opiekunów artystycznych. Można je odebrać w MOK, przy ul. Lotników Polskich 24, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr 516 055 921 lub 500 348 939.

Last modified: 23 kwietnia 2021