Jest szansa na pracę na lotnisku

Autor: |

Już w pierwszym kwartale tego roku, Port Lotniczy Lublin rozpocznie rekrutację osób, które w przyszłości będą stanowić personel lotniska.

– Na początku będziemy szukać kandydatów do pracy w lotniskowej ochronie i straży pożarnej – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. – Rozpoczniemy od tych stanowisk, z uwagi na długie, kilkutygodniowe szkolenie, jakie kandydaci przejdą na funkcjonujących już lotniskach. O wszystkich rekrutacjach będziemy informować na naszej stronie internetowej. Do pracy na lotnisku zatrudnimy około 160 osób.

Budują mimo zimy.

Niesprzyjające warunki pogodowe nie zatrzymały prac na budowie lotniska w Świdniku. W budynku przyszłego terminalu trwa montaż konstrukcji stalowej. Wykonano już także mury oporowe przy peronie szynobusu. Roboty trwają też w innych częściach wielkiego placu budowy. Widać już ściany budynku lotniskowej straży pożarnej, trwa zbrojenie ścian w budynku technicznym terminalu, prowadzone są prace przy kanalizacji deszczowej. Robotnicy przygotowują się również do wykonania kolejnych warstw nawierzchni drogi startowej.

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Last modified: 1 lipca 2020

Zmień język »