Jesiennie w Galerii „Za Szybą” (foto)

Autor: |

W Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury pojawiła się „Jesienna nuta twórczości”, czyli prace malarskie świdniczanki Anny Witek. Będzie je można oglądać do 20 listopada.

Na ścianie galerii zawisły dzieła o różnorodnej tematyce, bo jak mówi ich autorka, w duszy wiele jej gra. Są więc bajkowe obrazki, abstrakcje, formy geometryczne i kuliste, trochę architektury, zabawa światłem, przyroda. Prace powstały w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Jestem wolna, kiedy tworzę, a malując, odkrywam świat. Nie lubię, żeby obrazy się powtarzały, więc jeśli nawet temat jest podobny, to forma jest inna. Chciałabym, żeby moje prace wzbudzały ciekawość, by każdy znalazł w nich coś dla siebie. Zapraszam do oglądania – wyjaśnia Anna Witek, którą prawdopodobnie będzie można spotkać na najbliższych Targach Staroci.

Warto dodać, że malarka dzieli się swoją twórczością nie tylko na wystawach. Przekazała już kilkadziesiąt obrazów na różnego rodzaju akcje charytatywne. Jej dzieła można wylicytować na aukcjach dla Daniela Siegiedy, Kacpra Dybkowskiego, Kubusia Persony i Oskara Adamiaka. Wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Moim marzeniem jest, aby przekazać na cele dobroczynne jak najwięcej prac – dodaje A. Witek. – Czuję wewnętrzną potrzebę pomagania innym. Nie wesprę nikogo finansowo, bo mnie na to po prostu nie stać, ale mogę dać coś od siebie. Bardzo się cieszę, że jest tak duże zainteresowanie moimi obrazkami, a przez to konkretne pieniądze wpływają na konta potrzebujących.

Last modified: 16 listopada 2021