Jesień z Poezją

Autor: |

Łukasz Jemioła oraz Marek Dyjak wystąpili już dla świdnickiej publiczności. Już dziś czeka nas koncert Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego.

W dniach 26 – 28.11.2010r. w kinie „Lot” odbywa się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją”.

W programie znajdą się występy artystów zarówno najmłodszych jaki i tych, którzy poezją śpiewaną zajmują się profesjonalnie. W pierwszym dniu Festiwalu zarówno scena jak i widownia zostaną zdominowane przez dzieci i młodzież. Podsumowaniem warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Łukasza Jemiołę będą dwa koncerty o godz. 10.00 i 13.00. Drugiego dnia na scenie pojawią się artyści konkursowi. Rywalizować będą o nominacje do 46 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, VII edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu i do XXXVIII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Tego samego dnia o godz. 18.00 wystąpi Marek Dyjak z zespołem. Jak mówi o nim Elżbieta Zapendowska – jest najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym. 28.11.10 r. o godz. 18.00 odbędzie Koncert Galowy na którym wystąpią laureaci konkursu.

Zwieńczeniem XI Festiwalu Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją” będzie koncert „Sprawa rodzinna” Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego. Duet ten od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ich pierwsza płyta pt. „ Kraków – Saloniki” rozeszła się w nakładzie ponad 25 tysięcy egzemplarzy zdobywając jednocześnie nominację do najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego – Fryderyków 2005 w kategorii „Album Roku – Piosenka Poetycka”. Płyta “Sprawa rodzinna” to drugi z kolei krążek tego duetu, będący dziełem Andrzeja Sikorowskiego, lidera grupy Pod Budą, działającej na rynku od 32 lat.

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

Last modified: 1 lipca 2020