Jesień u przedszkolaków (foto)

Autor: |

Dzieci z Przedszkola nr 2 powitały Panią Jesień. Każda z grup przygotowała krótkie przedstawienie związane z tą porą roku, a nagrania z wydarzenia obejrzą maluchy z Przedszkola nr 3.

– Nasze placówki wchodzą w skład Zespołu Przedszkoli nr 1, chciałyśmy więc zacieśnić współpracę. Ze względu na pandemię nie możemy się odwiedzać,  stąd pomysł nagrań. Dekorację do naszych wystąpień, czyli prace plastyczne na podstawie wierszy Marii Konopnickiej,  przygotowały „Żabki”, nasza partnerska grupa z „Trójki”- wyjaśnia Iwona Tarkowska, która razem z Grażyną Frąc pracowała z dziećmi z grupy II („Sowy”).  

4-latki zaprosiły na spektakl słowno-muzyczny pt. „Jesień”. Śpiewały piosenki, na przykład o brązowym kasztanku, recytowały wierszyki i odgadywały jesienne zagadki.

Następnie na przedszkolnej scenie wystąpiły „Krasnoludki”. Grupą opiekują się Barbara Mróz i Julia Sapko. 2,5 oraz 3-latki zaśpiewały piosenki, między innymi „Kolorowe kapelusze”. Zaprezentowały też układy taneczne do nich.

Jako trzecia swoje talenty aktorsko-wokalno-recytatorskie  pokazały „Wiewiórki” z grupy IV. 5- i 6-latki przygotowały Katarzyna Kowalska i Marzenia Ciechomska. W przestawieniu wzięli udział, między innymi, Pani Lato, Pani Jesień, Pan Borowik, Słoneczko.

„Jeżyki”, czyli przedszkolaki z grupy III, pod opieką Renaty Bartosiewicz i Grażyny Frąc, wykonały piosenkę „W parku” i wyrecytowały wiersz Marii Konopnickiej „Odlot”.  Zatańczyły też do utworu „Maszeruje jeżyk”.

Trzem pierwszym grupom akompaniował Janusz Lawgmin. Stroje i rekwizyty dla dzieci pomogli przygotować rodzice.

Wszystkie występy podziwiały szefowe placówki – dyrektor Renata Wójcik i wicedyrektor Lucyna Czułczyńska.

– Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków – mówi Renata Wójcik. – Gratulujemy dzieciom i paniom tak pięknych przedstawień. Nie możemy wyjść na zewnątrz, ale posiłkujemy się takimi małymi wydarzeniami w obrębie grup, by maluchy mogły pokazać swoje talenty, miały radość z występów.

« z 3 »

Last modified: 21 października 2021