Jesień pełna inwestycji

Autor: |

Niektóre z inwestycji zaplanowanych na ten rok już zostały zakończone, inne nadal trwają, bądź za chwilę zostaną ogłoszone. Tak jest w przypadku ulic Bocznej Gen. Maczka oraz Głowackiego. Właśnie ruszył przetarg na modernizację obu dróg.

– W ubiegłym roku na głównych inwestycjach udało się zaoszczędzić ponad 3 miliony złotych. Chcemy wykorzystać te pieniądze na potrzebne remonty ulic i chodników, stąd też planowane prace na ul. Głowackiego i Bocznej Gen. Maczka – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Modernizacja ul. Głowackiego obejmie około 500-metrowy odcinek drogi. Wykonawca opracuje niezbędną dokumentację projektową oraz wymieni zniszczoną nawierzchnię. Czas składania ofert mija 18 września.

Z kolei ulica Boczna Gen. Maczka, znajdująca się na osiedlu Wschód, liczy 235 metrów. Podobnie, jak w przypadku ul. Głowackiego odcinek będzie robiony „po śladzie”. Przedsiębiorstwo, które zrealizuje inwestycję, będzie miało za zadanie wymianę nawierzchni, a także przygotowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie niezbędnych pozwoleń. Przetarg na to działanie zakończy się 19 września.

Przedsiębiorcy, których oferty będą najkorzystniejsze, będą mieli 3 miesiące na realizację prac od dnia podpisania umów.

Last modified: 26 sierpnia 2021

Zmień język »