Jendrych hardcorowo

Autor: |

fot. www.facebook.com/BiegajacySwidnik / Na zdjęciu grupa Biegający Świdnik. Artur Jednrych trzeci od lewej (w granatowej bluzie).
Artur Jendrych, reprezentant Biegającego Świdnika, zdobył pierwsze miejsce w biegu na 30 km podczas zawodów Hardcorowa Kumowa, organizowanych 6 marca przez Inicjatywę Chełm Biega.

– Trzecia edycja zawodów odbyła się w specyficznych okolicznościach, podyktowanych ograniczeniami pandemicznymi. Mimo to, mogliśmy poczuć atmosferę normalnej rywalizacji, do której wszyscy już tęsknimy, jak również do bezpośredniego kontaktu ze sobą, który sprawia nam ogromną frajdę. Obrazuje to fakt, że organizatorzy przygotowali na obu dystansach 300 miejsc i wszystkie rozeszły się w Internecie w ciągu kilku dziesięciu minut. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, wszyscy trenują, utrzymują optymalną formę, która po winna zaowocować kolejny mi wynikami w dalszej części sezonu. Mam nadzieję, że już niedługo warunki się poprawią. Dobrze byłoby, gdyby zawody czekały na nas, a nie my na formę, żeby wystarczyło zwykłe przygotowanie przedstartowe nakierowane na konkretne wydarzenie – mówi Artur Jendrych.

Przed świdnickim biegaczem ważne zawody: bieg na 150 km, Mistrzostwa Polski na ultra dystansie, które za planowano na 7 sierpnia. Jego celem jest również poprawienie życiowych rekordów pół maratonie i maratonie.

Last modified: 19 marca 2021