Ukarani za prędkość

Autor: |

W ubiegłym tygodniu świdnicka policja zatrzymała pięć osób, które przekroczyły o 50 km/h, dopuszczalną prędkość, w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatów i punktów karnych, kierowcom odebrano prawa jazdy.

W Świdniku zatrzymano 28-letniego kierowcę Opla, który jechał o 63 km/h za szybko. Znajomością przepisów nie popisał się też mieszkaniec województwa podkarpackiego, którego policjanci złapali w Trzeszkowicach. Kierujący Volswagenem Passatem mężczyzna, przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Podobnie wyglądała sytuacja na drogach Świdnika i powiatu pod koniec tygodnia. Uprawnienia stracił 53-letni mieszkaniec naszego miasta, jadący o 60 km/h za szybko oraz mieszkanka Lublina, która kierując Mazdą w miejscowości Dorohucza, miała na liczniku 103 km/h. Prawo jazdy zabrano też 42-letniemu świdniczaninowi, który w Krzesimowie przekroczył prędkość o 61/km.

– Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów – mówi Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Last modified: 1 lutego 2021