Jakub zdobył srebro

Autor: |

fot. Paweł Skraba

Piątkowe zmagania podczas 96. PZLA Mistrzostw Polski we Włocławku okazały się szczęśliwe dla świdniczanina Jakuba Hołuba (na zdjęciu pierwszy od lewej). Zaledwie 18-letni zawodnik klubu AZS UMCS Lublin sportową rywalizację w skoku wzwyż zakończył na drugim miejscu. To jego pierwszy medal na seniorskiej imprezie.

Najmocniejszy w stawce okazał się bardziej doświadczony Norbert Kobielski, który pewnie pokonał wysokość 2,26 m. Kuba w drugiej próbie uzyskał wynik 2,12 m, który jest także jego nowym rekordem życiowym. Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Bednarczuk. Zawodnik KS AZS-AWF Biała Podlaska przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,07 m.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Udało mi się zdobyć wicemistrzostwo Polski oraz osiągnąć dobry rezultat, najlepszy w mojej dotychczasowej karierze. Teraz czas na przygotowania do kolejnej ważnej imprezy, gdzie mam nadzieję, uda mi się go poprawić. 2,16 m jest w moim zasięgu – mówi Jakub Hołub.

Świdniczanin planuje powalczyć o złoto i kolejne rekordy na 74. PZLA Mistrzostwach Polski U20. Zawody odbędą się w Radomiu, a ich rozpoczęcie zaplanowane jest na 11 września. Warto również wspomnieć, że Kuba jest podopiecznym swojej mamy, Beaty Hołub, olimpijki z Barcelony i wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w skoku wzwyż.

Last modified: 2 września 2020