Jakie słuchawki do nauki? Przegląd najpopularniejszych typów słuchawek

Autor: |

Nauka online nie jest już niczym zaskakującym ani dla rodziców, ani dla uczniów. Zdalne lekcje umożliwiają efektywne przyswajanie wiedzy pod warunkiem, że uczeń posiada odpowiedni sprzęt do nauki. Niezbędny jest nie tylko komputer lub laptop, ale i słuchawki, które pomagają skupić się na zajęciach. Dzięki nim nawet najmłodsi uczniowie radzą sobie z lekcjami równie dobrze, co podczas nauki stacjonarnej. Który model słuchawek wybrać na czas lekcji przez Internet?

Słuchawki z mikrofonem

Słuchawki wyposażone w mikrofon są wykorzystywane powszechnie przez graczy i osoby zatrudnione w call center. Dzięki nim można jednocześnie słuchać wypowiedzi innych osób i odpowiadać na zadawane przez nie pytania. Słuchawki z mikrofonem łączą funkcje dwóch różnych sprzętów. Użytkownik może zatem zrezygnować z odrębnego mikrofonu i zaoszczędzić w ten sposób miejsce na biurku.

Słuchawki z mikrofonem na ogół są dość duże. Są to klasyczne modele z pałąkiem, które podczas nauki sprawdzają się doskonale, lecz nie przydają się w podróży. Ich gabaryty uniemożliwiają ich przewożenie w małym bagażu. W razie potrzeby możliwe jest jedynie składanie mikrofonu. Unosi się go do góry, dzięki czemu słuchawki mogą służyć jedynie do słuchania nauczyciela.

Modele słuchawek z mikrofonem są dostępne tu:https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-z-mikrofonem

Słuchawki przewodowe

Standardowe słuchawki przewodowe umożliwiają indywidualne odbieranie dźwięków z komputera. Jeśli w pobliżu znajduje się druga osoba, lekcja prowadzona przez nauczyciela jest słyszana tylko dla użytkownika. Jeżeli chce on odpowiedzieć na zadane pytanie, musi skorzystać z mikrofonu w laptopie lub dodatkowego mikrofonu do komputera stacjonarnego.

Chcesz zamówić słuchawki do nauki zdalnej? Sprawdź ofertę w sklepie Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-przewodowe

Przewodowe słuchawki do komputera i laptopa nieco ograniczają możliwość poruszania się użytkownika ze względu na długość kabla. Krótki kabel wymusza utrzymywanie określonej pozycji ciała, natomiast zbyt długi jest mało praktyczny, gdyż plącze się na biurku. Jednocześnie przewód zmniejsza ryzyko wystąpienia opóźnień w przesyłaniu dźwięku. Uczeń przez cały czas słyszy słowa wypowiadane aktualnie przez nauczyciela, dzięki czemu jest na bieżąco z zadaniami realizowanymi na lekcji.

Co ważne, w przypadku modeli przewodowych, jest spory wybór typów słuchawek. Dostępne są słuchawki nauszne i douszne. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać sprzęt dla siebie zgodnie z własnymi preferencjami.

Słuchawki douszne

Popularność słuchawek dousznych wynika głównie z ich niewielkich rozmiarów. Douszne modele można łatwo przenosić i schować w niewielkiej kieszeni lub szufladzie biurka. Słuchawki tego typu zapewniają czysty dźwięki pomimo małych gabarytów, gdyż skutecznie wygłuszają szum otoczenia.

Użytkownicy słuchawek dousznych mogą postawić na modele, które umieszcza się w małżowinie usznej, lub dokanałowe, które wkłada się głębiej. Te drugie początkowo mogą być nieco niewygodne, lecz można przyzwyczaić się do ich obecności w kanale słuchowym.

Słuchawki douszne przewodowe są wyposażone w kabel, na którym umieszczono regulację dźwięku i mikrofon. Dzięki temu dobrze sprawdzają się podczas lekcji zdalnych, gdy odpowiada się na pytania nauczyciela.

Zamów wybrane słuchawki douszne dla siebie: https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-douszne

Słuchawki dla ucznia – co jeszcze jest ważne?

Wybierając słuchawki dla uczniów warto zwrócić uwagę również na ich wygląd. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku młodszych klas. Uczniowie szkoły podstawowej mają większe trudności z radzeniem sobie w czasie lekcji online z powodu braku kontaktu z nauczycielem i rówieśnikami. Atrakcyjny kolor słuchawek oraz ich przyjazne wzornictwo sprawiają, że dziecko chętniej sięga po akcesoria ułatwiające naukę zdalną. To samo dotyczy innych akcesoriów i samego laptopa, który może mieć np. różowy kolor.

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 29 października 2021