Jakie są zalety koszenia trawy traktorem ogrodowym?

Autor: |

Traktory ogrodowe doskonale sprawdzają się w amatorskiej pielęgnacji ogrodów o ograniczonej przestrzeni. Są wszechstronne, kompaktowe, łatwe w obsłudze, posiadają własny napęd i wykoszą każdy zakamarek ogrodu. Choć jest to wielofunkcyjne urządzenie, to decyzja o jego nabyciu powinna zostać poprzedzona namysłem nad wielkością powierzchni, która ma podlegać koszeniu.

Korzyści koszenia trawy traktorkiem ogrodowym

Traktorek ogrodowy to kosiarka na której można jeździć. Wyposażony jest w siodełko i kierownicę, a z przodu umieszczone jest ostrze służące do cięcia trawy.

Zapoznaj się z ofertą traktorów ogrodowych Stiga: https://www.stiga.pl/sklep/urzadzenia-akumulatorowe/traktory-akumulatorowe

Traktorek ogrodowy posiada wiele zalet, wśród których należy podkreślić:

  • szybkość i oszczędność czasu,
  • możliwość obsługi nawet przez osoby w nie najlepszej kondycji fizycznej,
  • łatwość obsługi,
  • cięcie źdźbeł na większej wysokości, przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo uszkodzenia trawnika,
  • zdolność poruszania się w wymagającym terenie, np. ogrodach położonych na zboczach.
  • Pojazd, który wykosi wszelkie zakamarki ogrodu

Traktor ogrodowy łatwo manewruje po ogrodach o nawet najbardziej złożonej topografii. Pojazd pokona ostry zakręt i przejedzie przez ciasną furtkę. Nie straszne mu też podjazdy pod górki i slalomy między drzewami.

Prosta obsługa i niewielkie wymogi konserwacyjne

Traktorki ogrodowe są bardzo łatwe w obsłudze. W przeciwieństwie do większych pojazdów nie wymagają przestrzegania wielu zasad bezpieczeństwa i doświadczenia w użytkowaniu. Pozwalają pracować, siedząc wygodnie na komfortowym siodełku. Są lekkie, a ich środek ciężkości jest nisko umieszczony, co pozytywnie wpływa na stabilność pojazdu.

Urządzenia tego typu nie wymagają zbyt wiele czynności konserwacyjnych. Konstrukcje traktorków charakteryzują się trwałością i odpornością oraz są pozbawione zbędnej złożoności, co przekłada się na mniejsze zużycie sprzętu i niewielką ilość awarii. Traktorki są niewielkie, więc nie zajmują wiele miejsca.

Odpowiednie rozwiązanie dla posiadaczy dużych ogrodów

Jedynie naprawdę obszerne ogrody, rozłożone na dużej powierzchni wymagają większych pojazdów. Traktorek ogrodowy doskonale sprawdzi się w średnich ogrodach, których powierzchnia podlegającą koszeniu przekracza 1000m2. Wspomniana wyżej łatwość z jaką manewruje się tym pojazdem, pozwala na poruszanie się po ciasnych zakrętach i wąskich przejściach. Godna uwagi jest także znaczną szerokość koszenia trawy. 

Wielofunkcyjność

Małe traktory ogrodowe posiadają duży potencjał, oprócz koszenia trawy mogą wykonywać wiele zadań. Łatwo je przekształcić w pług śnieżny, piaskarkę lub glebogryzarkę. Mogą też posłużyć do wysiewu nasion, czy zbioru opadłych liści.

Względnie przyjazne środowisku 

W porównaniu do dużych kosiarek, traktorki ogrodowe są bardziej przyjazne środowisku. Małe pojazdy zużywają mniej energii i emitują mniej zanieczyszczeń. Traktorki wyposażone są w mały silnik, dzięki czemu wykazują mniejsze zużycie paliwa i większą oszczędność.

Niekłopotliwy transport

Lekka konstrukcja i niewielkie rozmiary czynią z traktorów ogrodowych pojazdy łatwe do transportu. Ma to znaczenie dla osób posiadających kilka posesji wymagających pielęgnacji. Traktorek można bez problemu przewieźć np. do domku letniskowego.

Cena ma znaczenie

Zakup traktorka ogrodowego nie wiąże się z dużymi kosztami. Jest to więc rozsądny wybór dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. W dłuższej perspektywie pojazdy te pozwalają na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy poświęconych na pielęgnację trawnika. 

Koszenie z traktorem ogrodowym jest szybkie i niezbyt pracochłonne. Pracując w komfortowej, siedzącej pozycji można oszczędzić czas i skosić trawnik nawet w najbardziej niedostępnych zakamarkach ogrodu. Atutem, o którym nie można zapomnieć jest wielofunkcyjność traktorków ogrodowych. 

/ REKLAMA /

Last modified: 9 marca 2023

Zmień język »
Skip to content