Jakie meble do kuchni?

Autor: |

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Niektórzy mówią, że to serce mieszkania. W jaki sposób urządzić kuchnię, aby była funkcjonalna, dobrze się prezentowała i spełniała oczekiwania domowników? Dlaczego warto zamawiać meble kuchenne na wymiar? Na te i inne pytania odpowie nam przedstawiciel lubelskiej firmy Dynarek Meble.

Kuchnia to pierwsze pomieszczenie, które najczęściej projektujemy w nowym mieszkaniu. Lokalizacja kuchni, wielkość, układ zabudowy kuchennej – to wszystko ma wpływ na aranżację pozostałych pomieszczeń w domu. Dawniej kuchnia z założenia była oddzielnym pomieszczeniem. Obecnie wiele osób ceni sobie otwarte przestrzenie, dlatego kuchnia zmieniła swój charakter. Aby sprostać oczekiwaniom klientów developerzy zamienili kuchnie na aneks kuchenny i zlokalizowali jadalnie, kuchnie i salon w jednym pomieszczeniu. Można powiedzieć, że „kuchnia weszła na salony”. W takiej sytuacji meble kuchenne i aranżacja aneksu nabrały jeszcze większego znaczenia – muszą harmonijnie współgrać z częścią wypoczynkową i jadalnianą. W przypadku osób, które preferują wyraźny podział między salonem a kuchnią, aranżacja tego ostatniego pomieszczenia jest szczególnie ważna z uwagi na praktyczność i funkcjonalność.

Meble kuchenne skrojone na miarę

Kiedy myślimy o kuchni to przede wszystkim przychodzi nam na myśl praktyczna zabudowa kuchenna. Miejsce do przechowywania, blat roboczy, urządzenia niezbędne w kuchni – wszystko to wiąże się z zabudową kuchni. Dlaczego warto więc zdecydować się na meble kuchenne na wymiar?

Meble modułowe są tańszym rozwiązaniem dostępnym od ręki. Jednak czy spełniają oczekiwania inwestorów? Kuchnia kuchni nie równa – pomieszczenia przeznaczane na kuchnię lub ich części różnią się od siebie układem, wymiarami itd. Aby meble idealnie pasowały do danej przestrzeni muszą więc być skrojone na miarę. W przypadku mebli na wymiar możemy mieć pewność, że każda część pomieszczenia będzie wykorzystana w 100%. Pomieszczenie kuchenne bardzo często ma niewielkie wymiary, dlatego każdy centymetr ma znaczenie. Meble na wymiar umożliwiają praktyczne wykorzystanie przestrzeni.

Zabudowa kuchni dostosowana do potrzeb

Każda rodzina ma nieco inne wymagania i potrzeby, jeśli chodzi o sferę kulinarną i jej zaplecze gospodarcze. „Zanim zaczniemy projektowanie kuchni” – mówi przedstawiciel firmy Dynarek Meble – „staramy się dobrze poznać oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Niektórzy potrzebują dużej ilości miejsca do przechowywania, dlatego w projekcie musimy uwzględnić dostosowana do tego ilość szafek – w takim przypadku najczęściej wybieramy zabudowę pod sufit. Możemy dopasować charakter szuflad, przegród i półek do konkretnych wymagać klienta. Często na etapie projektowania możemy podpowiedzieć rozwiązania, których klient nie brał pod uwagę, a które będą funkcjonalne w danym projekcie.”

Inwestorzy nie mają dużego doświadczenia w projektowaniu kuchni. Dlatego czasem czują się przytłoczeni mnogością opcji do wyboru. Jak zauważa przedstawiciel firmy Dynarek Meble „projektanci nie oczekują, że klient przyjdzie do nich z gotowymi pomysłami. Projektant poświęca czas i uwagę, aby dobrze zrozumieć oczekiwania klienta, a następnie prezentuje możliwości i rozwiązania, które mają zastosowanie w danej sytuacji. Możemy dostosować zabudowę aneksu kuchennego do aranżacji salonu i jadalni, z którymi jest połączony.”

Meble na wymiar to meble dostosowane zarówno do możliwości aranżacyjnych danego pomieszczenia, jak i potrzeb danej rodziny.

Jakie meble najchętniej zamawiają mieszkańcy Lublina?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do firmy Dynarek Meble. „Białe kuchnie z drewnopodobnymi blatami to trend utrzymujący się na topie od kilku lat w całym kraju, także wśród mieszkańców Lublina i okolic. Jednak od jakiegoś czasu daje się zauważyć nową tendencję. Inwestorzy przełamują swoje obawy i stają się coraz bardziej odważni, jeśli chodzi o kolorystykę. Nierzadko decydują się na ciemne kuchnie, z czarnymi frontami i kamiennymi blatami. W przypadku takich kuchni niektórzy obawiają się trudności w utrzymaniu czystości – chodzi o ślady palców na frontach. Na szczęście współczesna technika pozwala nam stworzyć kuchnie, w której efekt palcowania staje się jedynie wspomnieniem. Dzięki temu możemy spełniać marzenia naszych klientów o ciemnych meblach w kuchni. Przykłady takich realizacji można znaleźć na naszej stronie – meble kuchenne Lublin.”

Jak widać meble kuchenne na wymiar cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszych okolic. Zabudowa na zamówienie pozwala stworzyć idealną kuchnię dostosowaną do potrzeb.

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 29 września 2021

Zmień język »