Jakie kwiaty sadzimy w ogrodzie wiosną

Autor: |

Wiosna to czas odradzania się przyrody. Jednak nim nadejdzie, warto się do niej przygotować. Jakie kwiaty należy posadzić wiosną, aby wkrótce cieszyć się barwnym otoczeniem, przyciągającym motyle i pszczoły? Te cebulki warto kupić jeszcze zimą!

Zadbaj o bioróżnorodność swojego ogrodu

Naturalna łąka to ogrom gatunków roślin, w tym pięknych kwiatów. Niestety, na przydomowych ogrodach bioróżnorodność często jest niszczona, np. przez masowe sadzenie trawy. Dlatego warto zadbać o to, aby Twój ogród był nieco bardziej zróżnicowany. Najłatwiej to osiągnąć poprzez sadzenie różnorodnych kwiatów, zarówno tych jedno- jak i wieloletnich. To nie jest takie trudne, jednak ważne jest, aby dobrać takie nasiona kwiatów, które będą dopasowane zarówno do jakości Twojej gleby, jak i do poziomu naświetlenia danego miejsca. Gdy zaś te zakwitną i wyrosną, będą zarówno cieszyć Twoje oko, jak i zaproszą do Ciebie kolorowe owady.

Najpiękniej pachnące kwiaty, czyli frezje!

Twój nos jest szczególnie wyczulony na piękne zapachy kwiatów? Jeśli tak to pokochasz frezje! Te wieloletnie rośliny powinno się sadzić wiosną, więc zaopatrz się w cebulki, nim ta jeszcze nadejdzie. Te najlepiej będą rosły w lekko kwaśnej glebie, w nasłonecznionym miejscu. Kwitną w czerwcu i w lipcu, ale już wkrótce po posadzeniu cebulek zobaczysz wyłaniające się z gleby liście.

Te kwiaty Cię zachwycą – lilie

Szukasz roślin, których kwiatostan zachwyci wszystkich Twoich gości? Postaw na lilie! Te piękne kwiaty wieloletnie również sadzi się wiosną. Występują w wielu różnych odmianach barwnych, dzięki czemu będziesz mógł dobrać je zależnie od swojego gustu. Ponadto ich zapach także Cię zachwyci i sprawi, że przebywanie w ogrodzie będzie czystą przyjemnością. Ważne jest jednak to, że do wzrostu potrzebują żyznej, próchniczej gleby. Ta powinna być umiarkowanie wilgotna, a stanowisko, które wybierzesz dla kwiatów, powinno być słoneczne. Lilie kwitną od maja do września, zależnie od wybranego rodzaju.

Co warto posadzić w półcieniu?

Przy budynku bądź w innym nieco zacienionym miejscu warto posadzić piękne kalie. Wymagają one przepuszczalnej, próchniczej gleby, ale jej odczyn jest dla nich obojętny. Kwiaty tej rośliny tworzą przepięknie wyglądające kielichy, które rzucają się w oczy już z daleka. Osiągają wysokość aż do 80 cm, w związku z czym będą po prostu dobrze widoczne. Cebulki należy posadzić wczesną wiosną, aby móc cieszyć się kwiatami przez wiele lat. Kalie występują w wielu różnych kolorach, dlatego bez wątpienia i w tym przypadku znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!

Jakie inne kwiaty warto posadzić wiosną?

Wśród innych kwiatów, które warto posadzić wiosną, znajdują się m.in. jaskier, ismena czy begonia bądź dalia. To tylko niektóre z gatunków, które warto wybrać do swojego ogrodu. Gdy komponujesz klomb, wybieraj rośliny w taki sposób, by każdego miesiąca coś kolorowego cieszyło oko w Twoim ogrodzie. Dzięki temu będziesz po prostu mógł cieszyć się ich pięknem każdego dnia aż do nastania jesieni!

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 13 stycznia 2022

Zmień język »