Jakie jest najlepsze konto maklerskie?

Autor: |

Inwestowanie jest ważne, a przynajmniej powinno być bardzo ważne. Umiejętnie rozlokowanie pieniędzy daje wiele komfortu czy to w perspektywie krótko czy długoterminowej. Konto maklerskie to bardzo dobra opcja na zysk w dłuższym okresie czasu, a przede wszystkim pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Gdzie otworzyć rachunek inwestycyjny? Jak zacząć inwestowanie? Zapraszamy do lektury artykułu!

Co wyróżnia konto maklerskie?

Zacznijmy od tego, że zanim rozpoczniesz inwestowanie, warto wiedzieć z czym się ono wiąże. Nie zaszkodzi posiadanie wiedzy na temat lokowania pieniędzy w różnych miejscach, dobrym rozwiązaniem będzie zakup książek z tej tematyki, bądź też po prostu sięgnięcie po porady osób, które zajmują się tematyką rachunków inwestycyjnych od lat. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie jak wygląda ranking kont maklerskich na portalu Czerwona Skarbonka. Oczywiście, można inwestować w takie rzeczy jak złoto, czy nawet w kryptowaluty, które są coraz bardziej popularne, jednak w przypadku tego pierwszego nie jest to inwestycja, która może przynieść duże zyski, a jedynie zabezpieczy nas w razie trudnej sytuacji na rynku, natomiast kryptowaluty dają taką szansę, jednak nie warto inwestować pieniędzy w ciemno, gdy nie masz wiedzy.

Dużym plusem konta maklerskiego są zalety o których wspomnieliśmy we wstępie, czyli pewność, że nasze środki są bezpieczne. Szczególnie w dzisiejszych czasach trzeba być uważnym, bo niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku i bardzo łatwo o wpadkę, a jej skutki mogą być opłakane i skończy się to utratą środków, które gromadziłeś przez całe życie. Taka sytuacja na pewno nie będzie mieć miejsca w przypadku domów maklerskich. Nad bezpieczeństwem czuwa Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, który to trzyma pieczę nad wszelkimi transakcjami i jest swego rodzaju pewnikiem, że transakcja zostanie poprawnie przeprowadzona. Spółka, która chce emitować instrumenty finansowe, zanim to zrobi, musi zarejestrować je właśnie w KPDW. 

Zalety i wady posiadania rachunku inwestycyjnego

Posiadając rachunek inwestycyjny musisz być świadom tego, że nie jest to usługa darmowa. Częstym zarzutem stosowanym w kierunku rachunków inwestycyjnych jest to, że opłaty przewyższają zyski, co jest kompletną nieprawdą. Niemniej jednak, prawdą jest to, że biura maklerskie pobierają niemałe opłaty za prowadzenie konta, więc szczególnie warto sprawdzić ranking kont maklerskich na portalu Czerwona Skarbonka, by porównać ofertę podmiotów, które oferują nam swoje usługi. 

Pomimo tego, że biura przyciągają darmowym prowadzeniem konta, czy też brakiem prowizji za przeprowadzone transakcje powyżej 100 tysięcy, to jednak musisz znać realia branży maklerskiej i mieć świadomość, że jeżeli chcesz rozpocząć zarabianie na koncie maklerskim, to dobrze posiadać sporą gotówkę. 

Obiektywnie rzecz biorąc, to posiadanie rachunki inwestycyjnego wiąże się z ogromną liczbą zalet, o których sobie teraz trochę powiemy. Przede wszystkim przejrzystość jest dużą cechą wyróżniającą biura maklerskie – od początku znasz stały cennik usług, jak również wszelkie inne opłaty, która wiążą się z posiadaniem konta. Na pewno warto wyróżnić te biura, które umożliwiają możliwość podnoszenia wiedzy. Biura starają się być coraz to bardziej elastyczne i oferują szkolenia takie jak: kurs inwestowania w akcje i ETF’y od Tradera 21 oraz innych znanych osób jak Albert Rokicki, czy też doradztwo inwestycyjne. Z pewnością są to przydatne szkolenia, które będziemy mogli wykorzystać w dalszej przygodzie z inwestowaniem.

Korzystanie z biur maklerskich jeszcze wiele lat temu kojarzyło się z przychodzeniem do określonego miejsca, co wiązało się z utratą czasu i też czasem środków na dojazd, a dziś wszelkie usługi można wykonywać przez Internet i za pomocą aplikacji, które są przeznaczone do obsługi naszych rachunków i pokazują nam jak zacząć inwestowanie. Konto maklerskie daje możliwości inwestowania również na rynkach zagranicznych. Jeszcze raz z całego serca zachęcamy do tego, by odwiedzić ranking kont maklerskich na portalu Czerwona Skarbonka, by wybrać odpowiednie konto i przede wszystkim nie zawieść się na usługach biur maklerskich. Życzymy Ci powodzenia w inwestowaniu!

/ REKLAMA /

Last modified: 12 lutego 2021