Jaka walizka na wakacje?

Autor: |

Planujesz urlop? Oprócz przeglądania ofert biur podróży lub noclegów nie zapomnij dobrze się spakować – niezbędne środki higieny, ubrania na każdą porę dnia i nocy oraz apteczka to absolutne minimum, o którym powinieneś pomyśleć. Czy wiesz jakie wymogi powinna spełniać odpowiednia walizka na wakacje? To nie tylko kwestia jej wielkości, ale wielu zabezpieczeń i parametrów. Z poniższym artykułem dowiesz się, jak właściwie wyposażyć się w odpowiednią walizkę na wakacje.

Walizka na tygodniowe wakacje – co powinieneś wiedzieć?

W wyborze walizki na wakacje warto zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów pomocnych w uniknięciu nieprzyjemnych zdarzeń np. niedopinającego się zamka czy zerwania kółek. Mimo że większość osób przy zakupie właściwiej walizki kieruje się głównie jej pojemnością, mało kto zwraca uwagę na owe parametry gwarantujące bezpieczeństwo i wytrzymałość. Nie warto wybierać walizki bez uznanej renomy bądź w podejrzanie niskiej cenie – takie egzemplarze mogą być naznaczone jakąś skazą bądź wadliwym zabezpieczeniem. To, jaką wybierzesz walizkę podróżną, uwarunkowane jest czasem, który spędzisz na urlopie, zawartością bagażu oraz środkiem transportu. Zwróć więc uwagę na następujące elementy.

Mechanizm wyposażony w kółka

Walizki wyposażone jedynie w rączkę zdecydowanie odchodzą do lamusa. Nowoczesne egzemplarze toreb podróżnych umieszcza się na kółkach. Dwukołowa idealnie sprawdzi się w przypadku, jeśli planujesz szybki urlop lub jedziesz w delegację – dzięki podwójnym kółkom zdecydowanie usprawni manewrowanie walizką w metrze czy w samolocie. Wersja posiadająca cztery przyda się na dłuższe wakacje – taki mechanizm zdecydowanie podtrzyma większy bagaż obciążony dużą ilością rzeczy. 

Oprócz ilości obrotowych kółek dobrze byś przyjrzał się ich jakości – walizki posiadające plastikowe warianty nie dają żadnego zabezpieczenia i niosą za sobą ryzyko niewygodnego transportu oraz ewentualnego pęknięcia. Najlepiej wybrać kauczukowe kółka na łożyskach – daje to gwarancję bezpiecznej podróży, spokojnego transportu nawet po nierównym terenie i długoletniości.

Rozmiar walizki

Wybór rozmiaru walizki jest uzależniony od podróży – jeśli będzie krótka, wybierzesz tę z mniejszą pojemnością, a jeśli planujesz długie wakacje, lepszym wyborem jest duża walizka, która pomieści nie tylko te niezbędne rzeczy, ale uwzględni również pamiątki zakupione w drodze powrotnej.

Bezpieczeństwo dzięki mechanizmowi ochrony

Niektóre z egzemplarzy walizek zabezpieczone są w specjalne szyfry lub zamki – jest to przydatna opcja, jeśli wiesz, że możesz zostawić swój bagaż na chwilę bez opieki. Warto wyposażyć się w mechanizm z zamkiem TSA, który może otworzyć tylko wyszkolony celnik w trakcie ewentualnej kontroli za pomocą specjalnego kluczyka. 

Materiał walizki

Ostatnim krokiem w wyborze odpowiedniej walizki będzie zwrócenie uwagi na jej rodzaj i materiał, z jakiego jest wyprodukowana. Elastyczność miękkiego tworzywa zapewni większą pojemność oraz zdecydowanie ułatwi umiejscowienie jej w bagażniku taksówki lub samochodu. Z kolei ta twardsza walizka na wakacje jest idealna, kiedy wybierasz się w podróż samolotem – takowa zabezpieczona będzie obudową z polipropylenu lub poliwęglanu, która zapewnia wysoką elastyczność i ochronę cennych, wartościowych przedmiotów znajdujących się w środku Twojego bagażu. 

Jaka walizka na wakacje – odpowiedni producenci

Jeśli pragniesz, by Twoja walizka służyła Ci latami i była właściwie zabezpieczona przed urazami, istotne jest, byś zwrócił uwagę na renomowanych producentów toreb podróżnych. Tylko Ci posiadający dobrą opinię i  wysoką pozycję na rynku gwarantują najwyższą jakość wybranego produktu. W sklepie Semi Line znajdziesz walizki dostosowane do każdej podróży, o różnej pojemności i w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprawdź  ofertę semiline.eu i wybierz odpowiednią walizkę na wakacje dla siebie!

/ REKLAMA /

Last modified: 17 czerwca 2021

Zmień język »