Jak wybrać zdrowe przysmaki dla kota?

Autor: |

Odpowiednie żywienie kota ma ogromne znaczenie dla twojego kota. Choć czasami trudno w to uwierzyć, gdy obserwuje się leniwą, puchatą i bardzo słodką kulkę, to w istocie każdy kot jest drapieżnikiem. A to znaczy, że w swojej diecie potrzebuje przede wszystkim mięsa. Żaden kot nigdy nie zostanie wegetarianinem z własnej woli i nie wolno go do tego zmuszać – koty wszystkie niezbędne do życia składniki czerpią z mięsa. Istnieje wiele różnych modeli żywienia kotów, rozbudowany jest też rynek karm i przysmaków dla kota. Na szczęście minęły już czasy, w których królowało przekonanie, że kot pije wyłącznie krowie mleko, a żywi się tylko tym, co sam upoluje. To był obraz bardzo krzywdzący dla tych kotów. Każdy kot potrzebuje dobrze zbilansowanej diety, by mieć szansę na długie życie. Niektórzy sami przygotowują kotu posiłki. Bardzo ważne jest to, by nie podawać kotu resztek z ludzkiego stołu, tylko przygotowywać mu posiłki osobno. W końcu kot ma zupełnie inne potrzeby i należy je uszanować. Dlatego możesz stosować dietę BARF, Whole Prey lub po prostu podawać kotu karmę suchą lub mokrą. Poza tym przysmaki dla kota też są dobrym pomysłem. W końcu każdy ma ochotę od czasu do czasu porozpieszczać swojego pupila. W tym pragnieniu nie ma jeszcze nic złego, najważniejsze jest to, by wybierać dla niego najlepsze przysmaki.
  1. Kocie przysmaki
  2. Naturalne smakołyki dla kota
  3. Zdrowe kocie przysmaki

Przysmaki dla kota

Odpowiednia, dobrze zbilansowana dieta dla kota będzie dla niego podstawą wyżywienia. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na dietę BARF, Whole Prey, inny model żywienia oparty na samodzielnym przygotowaniu kotu posiłków, czy może wybierzesz karmy suche, mokre, półwilgotne – zawsze warto zadbać, by jedzenie było jak najlepsze i dostarczało kotu wszystkiego, co najlepsze. Jednak poza dietą podstawową, warto sięgnąć po przysmaki dla kota. Nikt nie może ci przecież zabronić rozpieszczania pupila, o ile oczywiście robisz to z głową. Dla kota dostępne są naprawdę różnorodne przysmaki. Wystarczy, że sprawdzisz ofertę, którą przygotował sklep zoologiczny Apetete – https://apetete.pl, by się o tym przekonać. Niezależnie od tego, czego szukasz dla swojego kota – przysmaki, jeśli będą odpowiednio dobrane, sprawią mu mnóstwo smakowitej radości. Pamiętaj jednak o umiarze. Przysmaki powinny być dodatkiem do wyżywienia. Podstawą zawsze powinno być dobrej jakości mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego, podawane w ramach codziennego wyżywienia. Nie przesadzaj z kaloriami, bo łatwo wpędzić kota w nadwagę lub otyłość. A taki kot ma ogromne szanse na wystąpienie cukrzycy i innych bardzo poważnych chorób. 

Naturalne przysmaki dla kota

Naturalne, chrupiące przysmaki dla kota z całą pewnością sprawią mu wiele radości. Mogą być też dobre dla jego zdrowia – miękkie przekąski na przykład mogą dostarczyć wielu cennych witamin i innych składników odżywczych kotu, który nie może już gryźć tak dobrze jak wcześniej. Może to być przez problemy z zębami czy szczęką. Suszone przysmaki natomiast zmotywują kota do tego, by żuł i ćwiczył mięśnie szczęki. Przysmaki dentystyczne z kolei zadbają o jego zęby. Koty to prawdziwi smakosze, dlatego pyszna przekąska to ta wykonana ze świeżych składników i dostępna w różnych smakach, by dopasować się do kulinarnego gustu każdego kota.

Zdrowe przysmaki dla kota

Smakołyki mogą być też dobre dla zdrowia pupila. Istnieją przecież przekąski dla kotów, które mają specjalne wymagania zdrowotne, są długowłose i w ich przewodzie pokarmowym odkładają się kule włosowe, czy mają problemy, by zachować świeży oddech. Ile kotów, tyle potrzeb. A odpowiednie przysmaki dla kota – https://apetete.pl/przysmaki-dla-kota.html, są w stanie zaspokoić je wszystkie.

/ REKLAMA /

Last modified: 8 listopada 2021