Jak uczyć angielskiego?

Autor: |

„Skuteczność w nauczaniu języka angielskiego w szkole podstawowej” to temat konferencji, która odbyła się 11 lutego, w Szkole Podstawowej nr 3. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, nauczyciele ze świdnickich podstawówek oraz wykładowcy z Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i świdnickich szkół językowych.

–  Posługiwania się językiem  angielskim staje się codziennością. Bez tej umiejętności nie da się w zasadzie funkcjonować. Celem cyklu konferencji, bo planujemy ich kilka, oprócz wymiany doświadczeń, pomysłów, opinii w zakresie edukacji języka obcego, jest też integracja środowiska nauczycielskiego – mówił Marek Kwieciński, dyrektor SP nr 3.

– Edukacja zaczyna się tam, gdzie krzyżują się dwie drogi. Młodość i entuzjazm uczniów z mądrością i charyzmą mistrza. Obserwując tę korelację, nietrudno zauważyć, iż aktywność świdnickich nauczycieli wpływa na jakość kształcenia uczniów. Efekty możemy dostrzec nie tylko w postaci ocen w dziennikach, ale przede wszystkim dzięki licznym udziałom w konkursach, olimpiadach, wymianach  międzynarodowych. – dodaje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Podczas spotkania rozmawiano, między innymi o skutecznym nauczaniu języka obcego osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zdolnościach językowych. Goście mieli też możliwość przyjrzenia się lekcjom języka angielskiego w V i VI klasie.

aw

Last modified: 2 czerwca 2020