Jak lato, to w mieście!

Autor: |

fot. MOK w Świdniku
Wakacje spędzone w mieście mogą być pełne atrakcji. Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w półkoloniach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. W piątek zakończył się drugi turnus letniego wypoczynku dla najmłodszych.

W drugiej odsłonie tegorocznej akcji „Lato w mieście” uczestniczyło 50 młodych świdniczan. Czas wolny od szkoły spędzili przede wszystkim na wycieczkach, poznając tym samym uroki województwa lubelskiego. Półkolonie zaczęli od wizyty w Motyczu. Odwiedzili tam Centrum Dobrego Wychowania, wzięli udział w grze terenowej oraz warsztatach. Wtorek z kolei był dla uczestników zajęć okazją, by cofnąć się w czasie. Dzieci wybrały się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zobaczyły jak wyglądały przedwojenne wsie i miasteczka. Kolejnego dnia na najmłodszych czekały sportowe emocje. Uczestnicy półkolonii pojechali do Ciechanek, by spróbować sił w parku linowym. Czwartek był dniem spędzonym w rodzinnym mieście. Najpierw na dzieci czekał seans w kinie „Lot”, a potem zabawa i wodny wypoczynek na basenach Parku Avia. Ostatni dzień wakacyjnych spotkań świdniczanie spędzili w parku tematycznym „Magiczne Ogrody” w Trzciankach.

W poniedziałek rozpocznie się trzeci, a zarazem ostatni w tym roku turnus akcji „Lato w mieście”. Wakacyjne półkolonie potrwają do 27 sierpnia.

Last modified: 20 sierpnia 2021