Internetowy PIT

Autor: |

Coraz częściej świdniczanie rozliczają swoje PIT-y drogą elektroniczną. Jest to dobry sposób na uniknięcie długich kolejek w Urzędzie Skarbowym.

– Już po raz drugi korzystam z takiej możliwości jaką jest usługa rozliczenia podatku PIT przez Internet. – opowiada 29-letni Marek ze Świdnika.

Taka metoda cieszy się największym zainteresowaniem wśród rówieśników Pana Marka. Do wtorku swoje podatki przez Internet rozliczyło ponad 16 tys. podatników z naszego regionu.

To bardzo dobre rozwiązanie ponieważ na zwrot podatku czeka się znacznie krócej. – Pieniądze dostałem w przeciągu tygodnia. – mówi Pan Marek.

Co należy zrobić aby rozliczyć się przez Internet? Wystarczy wejść na stronę internetową http://www.e-deklaracje.gov.pl/ oraz pobrać wtyczkę do programu Adobe Reader i otworzyć odpowiedni formularz np. PIT-11. Jeśli w zeznaniu zostanie popełniony błąd,  nie zostanie ono przyjęte przez system. Podatnik oczywiście zostanie o tym poinformowany. Tego typu deklarację można wysyłać do 2 maja 2011 roku.

Last modified: 2 lipca 2020