Impas przełamany

Autor: |

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Żwirki i Wigury. Jest zgoda na budowę zatoki przystankowej, przy ogródkach działkowych. Od dwóch tygodni, na wysokości ulicy Zygmunta Puławskiego, dostępne jest także przejście dla pieszych. Na ukończeniu są również prace przy remoncie przejazdu kolejowego.

Modernizacja drogi dojazdowej do lotniska przysporzyła okolicznym mieszkańcom wiele nerwów. Po zejściu pracowników z placu budowy,okazało się, że w planach nie uwzględniono istniejącego wcześniej przystanku i przejścia dla pieszych.

– Droga jest częścią projektu związanego z budową lotniska, który musiał zostać zrealizowany w zaplanowanym terminie – mówi Artur Soboń sekretarz miasta. – Prace nie przebiegały sprawnie, stąd wynikały tarcia między wykonawcą, a marszałkiem województwa, odpowiedzialnym za inwestycję.

Od kilku miesięcy mieszkańcy walczyli o przywrócenie dawnego porządku. Dzięki determinacji mieszkańców oraz urzędników, Zarząd Dróg Wojewódzkich wyznaczył przejście dla pieszych. Ruszył także remont przejazdu kolejowego. Jednak mimo licznych próśb oraz interwencji urzędników, marszałek nie chciał zgodzić się na budowę przystanku autobusowego. Swoją decyzję argumentował względami bezpieczeństwa. Przełomowe okazało się czwartkowe spotkanie z udziałem marszałka, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, burmistrza, starosty, radnych i komendanta policji. W jego trakcie ustalono, że województwo wyda zgodę na budowę zatok i wiat przystankowych, na wysokości ogródków działkowych.

– Impas został przełamany, potrzebujemy jeszcze tylko zgody kolei. Musimy zabezpieczyć ok. 400 tys. zł i zapisać inwestycję w przyszłorocznym budżecie – dodaje A. Soboń

Last modified: 29 czerwca 2020