Imieninowo u św. Kingi

Autor: |

Parafia pw. św. Kingi świętuje imieniny patronki. Z tej okazji o godz. 12.00 odprawiona została msza św. odpustowa, z oprawą muzyczną Chóru św. Kingi, a przy kaplicy odbył się festyn rodzinny, z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Wzięli w nim udział również świdniczanie z innych parafii.

Najmłodsi chętnie kręcili kołem fortuny i ciekawością zaglądali do toreb, w których kryły się „wykręcone” nagrody. Znajdowali tam, na przykład, plecaki, maskotki, gry, puzzle. Nieco starsi ustawiali się w kolejce do stoiska z losami loterii fantowej, gdzie do wygrania były, między innymi, książki,  narzędzia dla panów, muszelki, zabawki. Powodzeniem cieszył się „lawendowy kącik”, w którym można było kupić bukieciki, woreczki i wieńce z lewendy. Na głodnych i spragnionych w każdym wieku czekały pyszne ciasta, fantastyczne pajdy chleba ze smalcem i ogórkami małosolnymi, cebularze na gorąco, różnego rodzaju pierogi, popcorn, lody, kawa z cynamonem i kardamonem oraz orzeźwiające lemoniada. Dochód z festynu, zorganizowanego przez parafię i działające w niej Stowarzyszenie św. Kingi, przeznaczony zostanie na budowę kościoła.

W ramach „Imienin św. Kingi” odbyła się również akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i lubelskie RCKiK. Chętnych do podzielenia się tym, co mamy w sobie najcenniejszego, nie brakowało. Dla uczestników zbiórki przygotowano upominki, ufundowane przez burmistrza Waldemara Jaksona i Mariana Króla, przewodniczącego Regionu Środkowo-Wchodniego NSZZ „Solidarność”.

Przed nami jeszcze jeden punkt dzisiejszego święta. O godz. 19.00, w budującym się kościele, w ramach „Muzycznych wieczorów u św. Kingi”, wystąpi Magda Umer wraz z zespołem muzyków. Usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, a także piosenki, które są wizytówkami artystki – „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Koncert realizowany jest przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury i pod patronatem burmistrza Waldemara Jaksona, ze środków Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

aw

« z 2 »

Last modified: 25 lipca 2021