Iluminacje do lutego

Autor: |

Tysiące światełek, które w tym roku ozdobiły świdnickie skwery i ulice, jeszcze przez chwilę będą cieszyły oczy mieszkańców. Demontaż dekoracji zaplanowano na koniec miesiąca. Świąteczne iluminacje pojawiły się w naszym mieście na początku grudnia, nadając mu wyjątkowej atmosfery.

– Fajnie, że w tym roku znów mogliśmy je podziwiać. Od razu przyjemniej spaceruje się po Świdniku, zwłaszcza teraz, gdy spadł śnieg – mówi pani Anna, która razem z wnuczką wybrała się na spacer, by podziwiać światełka w zimowej odsłonie.

Dekoracjami ozdobiono centrum miasta. Na latarniach przy ul. Wyszyńskiego i Niepodległości zawisły iluminacje w kształcie drobnych gwiazdek oraz betlejemskich gwiazd. Instalacje rozjaśniły też fontannę oraz skwer przy Miejskim Ośrodku Kultury. Szczególnego klimatu nabrał park przy sądzie, gdzie stanęła konstrukcja w kształcie bombki. Sąsiadujące z nim latarnie także zyskały świąteczny akcent w postaci mikołajkowej czapki i szalika. Ducha świąt Bożego Narodzenia można było również poczuć na placu Konstytucji 3 maja, gdzie pojawiła się kilkumetrowa choinka oraz wielkoformatowe bombki.

– Demontaż iluminacji odbędzie się między 31 stycznia a 5 lutego – informują pracownicy Urzędu Miasta.

Last modified: 26 stycznia 2021