Ile kosztuje ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego?

Autor: |

Zakup nieruchomości to w dzisiejszych czasach naprawdę poważna decyzja. Wysokie ceny mieszkań bardzo często wymagają od nas decyzji o kredycie hipotecznym, co w efekcie prowadzi do sytuacji, w której na czas spłaty kredytu właścicielem naszego mieszkania staje się bank.

Trudno przewidzieć – co w czasie trwania kredytu – może nas spotkać. Może to być utrata pracy, poważna choroba czy uraz wymagający długiej rehabilitacji. Musimy być zatem przygotowani na różne trudności, które mogą wpłynąć na nasze zobowiązanie wobec banku. Tutaj z pomocą przychodzi ubezpieczenie do kredytu hipotecznego.

Indywidualna polisa na życie

Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie bardzo bogaty w różnorodne produkty ochronne. Indywidualna polisa na życie może być zatem niemalże uszyta na miarę naszych potrzeb.

Wystarczy przejrzeć oferty na ubezpieczenie na życie w rankomat.pl, by przekonać się – jak wiele możliwości mamy do wyboru.

Indywidualne ubezpieczenie na życie to rozwiązanie, które zapewnia nam ochronę na określony przez nas samych czas oraz zabezpiecza na określoną kwotę.

Przykładowo – jeśli bierzemy kredyt na kwotę 100 000 zł – możemy zdecydować się na polisę o sumie ubezpieczenia zarówno 50 000 zł, 200 000 zł, jak i nawet 1 000 000 zł.

W przypadku indywidualnego ubezpieczenia – sami również decydujemy o zakresie ochrony, na jakiej nam zależy. Jeśli zatem obawiamy się poważnego zachorowania i pobytu w szpitalu, który uniemożliwi nam zarobkowanie – możemy wybrać te konkretne rozszerzenie ochrony, które zapewni nam wsparcie finansowe w takiej sytuacji.

Oprócz wsparcia finansowego w przypadku wybranych zdarzeń ubezpieczeniowych – mamy możliwość otrzymania również pomocy assistance, do których należą m.in.:

  • Wsparcie psychologa,
  • Transport medyczny,
  • Całodobowa infolinia medyczna,
  • Wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
  • Dowóz leków,
  • Pomoc w zorganizowaniu niezbędnej rehabilitacji.

Mamy wpływ na czas trwania umowy, jak i wysokość sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie – na wysokość opłacanej przez nas składki. Możemy zatem dopasować składkę do naszych możliwości finansowych, które przy kredycie hipotecznym mogą być w pewien sposób ograniczone.

Indywidualna polisa na życie może kosztować zatem zarówno 30 zł miesięcznie, jak i 300 zł miesięcznie – cena będzie podyktowana tym, na co się zdecydujemy. Jednak porównanie ofert pozwoli znaleźć rozwiązanie na dogodnych dla nas warunkach.

Oferta ubezpieczeniowa banku

Oprócz ubezpieczenia indywidualnego – coraz częściej banki oferują nam gotowe produkty ubezpieczeniowe w atrakcyjnych cenach. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do współpracy między bankiem, a towarzystwem ubezpieczeniowym, dzięki czemu produkt trafia do klienta zbiorowego, co pozwala obniżyć cenę produktu.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup polisy na życie podczas wizyty w banku – sprawdźmy co dokładnie oferuje nam takie ubezpieczenie.

Najczęściej w takiej sytuacji banki oferują sumę ubezpieczenia, która nie przekracza kwoty kredytu, jaką zobowiązani jesteśmy spłacić. Jeśli będzie nam zależało na wyższej sumie ubezpieczenia – nie będziemy mieli większego wyboru.

Oferta banku zazwyczaj przedstawia również dwa lub trzy warianty cenowe do wyboru i zasadniczo tutaj nasz wybór się kończy. Brak porównania z innymi dostępnymi ubezpieczeniami – może spowodować, że zbyt pochopnie zdecydujemy się na zakup takiej polisy, która ostatecznie może okazać się dla nas nie do końca korzystna np. pod względem zakresu ochrony.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do kredytu

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia na życie – powinniśmy dokonać samodzielnego rozeznania w ofertach ubezpieczeniowych. Taki krok da nam wiedzę o tym, co mają nam do zaoferowania towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dostępnych możliwości jest sporo – oferty są różne nie tylko pod względem sumy ubezpieczenia czy zakresu ochrony, ale również pod kątem czasu trwania umowy, możliwości modyfikacji umowy w trakcie jej trwania czy włączenia w zakres ochrony bliskich.

Przed podpisania umowy kredytowej oraz zakupem ubezpieczenia – rozeznajmy się w możliwościach, jakie mamy. Ułatwi nam to np. strona z rankingiem ubezpieczeniowym, gdzie nie tylko poznamy wiele ofert, jak i również oceny specjalistów w zakresie ubezpieczeń na życie.

Z pomocą rankingu zaoszczędzimy również wiele cennego czasu, ponieważ wiele rankingi zawierają wiele informacji, które musielibyśmy pozyskiwać ze stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Artykuł sponsorowany

Last modified: 12 maja 2020