Ich pierwszy bal

Autor: |

Tradycyjnie już, bal gimnazjalny klas trzecich Gimnazjum nr 3 odbył się w „Lachówce”. Wzięli w nim udział uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Doroty Lorenc, dyrektorki Zespołu Szkół nr 2. Następnie gimnazjalistów do wspólnej zabawy zaprosiła przewodnicząca Rady Rodziców. Uczniowie wkroczyli na parkiet dostojnym krokiem. Niektórzy z powagą, inni z uśmiechem na twarzy wykonywali figury staropolskiego tańca.

– Nawet udało mi się nie pomylić kroków – żartuje jedna z uczestniczek. A jak taniec podobał się nauczycielom? – Było pięknie i kolorowo. Dziewczęta wystąpiły w ślicznych sukienkach, chłopcy w garniturach. Ze wzruszeniem przyglądaliśmy się swoim wychowankom. Ściskało mnie w gardle, gdy oglądałam doskonale odtańczonego poloneza – wspomina Sylwia Giełzak-Pędzisz, nauczycielka wychowania fizycznego.

Po krótkiej przerwie na parkiecie stanęli mistrzowie tańca towarzyskiego – Monika Nikoniuk, uczennica klasy 3E i jej partner – Karol Sikora. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali ich popisowego walca. Podczas balu nie było czasu ani na nudę, ani na odpoczynek. Wieczór upłynął pod znakiem szalonej zabawy.

– Było genialnie, nóg nie czułam jeszcze następnego dnia! Cały czas tańczyliśmy, nikt nie siedział – mówi jedna z uczennic – Muzyka, DJ- wspaniali. Orkiestra jeszcze lepsza! Zrobiliśmy dużo zdjęć. Będą pamiątką na długie lata – wtóruje jej kolega.

Impreza była tak udana, że gdy nadszedł jej koniec, nikt nie miał ochoty wracać do domu. Wszyscy opuszczali lokal zmęczeni, ale szczęśliwi. Przecież już następnego dnia trzeba było iść do szkoły.

Natalia Kulczycka (3E)

Last modified: 29 czerwca 2020