Hity na koniec karnawału (foto)

Autor: |

„Isn’t She Lovely” Stevie’go Wondera, „It’s In His Kiss” Cher, wiązanka melodii z filmu „Jurassic Park” i wiele innych przebojów muzyki popularnej brawurowo przypomnieli w niedzielne popołudnie uczniowie Ogniska Muzycznego, podczas piątego już Koncertu Karnawałowego.

Nie zabrakło energii, gorących oklasków, a nawet pląsów rozbawionej publiczności.

– Chcemy, abyście po koncercie wyszli tanecznym krokiem w ostatni tydzień karnawału – przywitał słuchaczy Dariusz Szymura, szef Ogniska. – Jak szaleć, to przy najlepszej muzyce, a taką zapewnią Państwu nasi młodzi artyści. Ognisko Muzyczne ma wszelkie warunki, aby rozwijać ich talenty. Po pierwsze, mamy nauczycieli – pracoholików z pasją, wyjątkowo zdolnych uczniów, którym granie muzyki sprawia ogromną przyjemność. Pracujemy w wygodnej i nowoczesnej siedzibie, za co podziękowanie składamy radnym miejskim. To dzięki nim spełniają się nasze marzenia.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili uczniowie prawie wszystkich klas ogniska: śpiewu Joanny Mani, perkusji Mirosława Apanasienki, gitar Wojciecha Zwolińskiego oraz instrumentów klawiszowych Dariusza Szymury. Gościnnie zaprezentowała się muzycznie i tanecznie uzdolniona młodzież z Ukrainy, na co dzień uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Publiczność wypełniająca po brzegi salę nie chciała szybko wypuścić wykonawców. Na bis otrzymała znakomicie wykonaną przez wszystkich młodych artystów wersję przeboju „Blame It On The Boogie” zespołu Jackson 5.

słs

Last modified: 23 czerwca 2020

Zmień język »