Gustowne lampy do sypialni

Autor: |

Wypoczynek w pięknej, spójnej aranżacji skąpanej w łagodnym oświetleniu to marzenie wielu. Wybór oświetlenia do sypialni zależy od ról, jakie odgrywa pomieszczenie w życiu domowników, i ich gustów. Jakie efektowne lampy wybrać do sypialni?

Rola oświetlenia w sypialni

Światło to, obok dodatków, najważniejszy element wystroju sypialni, który tworzy panującą w niej atmosferę. Oświetlenie w sypialni nie jest jednak tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Przyjęło się kojarzyć pokój do snu z półmrokiem, który po zmierzchu tworzą delikatne lampki dekoracyjne, np. lampki nocne ustawione przy łóżku, świecące przyjemnym dla oka, rozproszonym światłem.

Nic bardziej mylnego! Niezbędnym elementem dobrze zaprojektowanej sypialni jest co najmniej kilka punktów oświetlenia o miłej dla oka, ciepłej barwie. Podstawowe jest oświetlenie górne, niezbędne w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Docenisz je, wyciągając w pośpiechu sweter z głębi szafy, szukając książki w biblioteczce w sypialni albo odkurzając pod łóżkiem. Szafę można również wyposażyć w odrębne oświetlenie wewnętrzne lub zewnętrzne reflektorki.

Kolejnym jest mocniejsze oświetlenie punktowe, kiedy wieczorem chcesz jeszcze zajrzeć do laptopa, żeby sprawdzić maile z pracy czy obejrzeć film albo marzysz o doczytaniu ciekawej książki do końca. Możesz postawić lampkę do czytania na stoliku nocnym lub wybrać inne rozwiązanie. Lampa stojąca z mobilnym ramieniem świetnie sprawdzi do lektury, podobnie jak kinkiet nad wezgłowiem, który obleje książkę mocniejszym światłem.

Niejedna pani domu ma w sypialni toaletkę, którą również należy oświetlić. Do wykonywania makijażu niezbędne jest mocniejsze światło, ale jeśli chcesz podkreślić estetykę mebla poprzez delikatne oświetlenie, sięgnij np. po dekoracyjną lampę stojącą.

Jak wybrać gustowną lampę do sypialni?

Wiele prawdy kryje się w powiedzeniu, że ilu ludzi, tyle gustów. Trudno dyskutować z tym, co każdy z nas uważa za piękne, jednak samo określenie gustowne łatwiej sprecyzować. Gustowne lampy w sypialni to takie, które tworzą z innymi elementami aranżacji spójny wystrój wnętrza. W tak urządzonej sypialni łatwo odpocząć, zrelaksować się i zasnąć.

Z łatwością znajdziesz np. gustowne lampy do sypialni w strefalamp.pl. Ogromna liczba produktów oświetleniowych sprosta nawet najbardziej wymagającym architektom wnętrz i miłośnikom aranżacji własnych czterech kątów. Nowoczesne plafony, które świecą z taką intensywnością i barwą światła, jakie wybierzesz za pomocą pilota lub tabletu, sąsiadują z futurystycznym plafonem LED, który charakteryzuje kilka trybów świecenia, np. bardzo oszczędny tryb nocny z poborem mocy na poziomie zaledwie 1-3 W. W ofercie znajdziesz także wiszące lampy sufitowe do sypialni w typie żyrandola, lampę przywodzącą na myśl stylistykę PRL w nowoczesnym wydaniu czy listwę z kilkoma reflektorkami, które można ustawić niezależnie od siebie, tak aby dobrze doświetlić najważniejsze miejsce w sypialni. Wybór designu oświetlenia najlepiej zacząć od lampy górnej, a potem poszukać pozostałych lampek.

Jakie modele będą idealne do najpopularniejszych aranżacji? Święcący tryumfy styl skandynawski stawia na jasne barwy i naturalne materiały. Jeśli marzysz o gustownej sypialni jak w Szwecji czy na Islandii, poszukaj modeli na drewnianych nogach lub z podstawami z drewna. Abażury z białej czy naturalnej słomki lub szarej tkaniny będą idealnym dopełnieniem. Zupełnie inne lampy należy wybrać do pełnego blichtru stylu glamour. Żyrandol z kryształami stanowiący głównej źródło światła okazuje się w sypialni glamour strzałem w dziesiątkę. Rolę oświetlenia nastrojowego lub do czytania mogą odegrać lampki z czarnego metalu z ciemnofioletowym abażurem albo kryształowe, równie strojne co żyrandol zawieszony pod sufitem.

Gustowne lampy do sypialni to takie, które tworzą zgrany wizualnie zespół i idealnie pasują do wystroju wnętrza. Poszukaj twojego ulubionego pomysłu na wystrój sypialni, a potem dobierz odpowiednie oświetlenie. Potraktuj je jak „kropkę nad i” całej aranżacji!

/ REKLAMA /

Last modified: 7 grudnia 2020

Zmień język »