Granie połączą z pomaganiem

Autor: |

fot. archiwum
Przypominamy, że w najbliższą sobotę, o godz. 16.00, w sali kameralnej Centrum Kultury, odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich. Wydarzenie, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę studni w Malwi, zorganizowano we współpracy ze stowarzyszeniem „Przyjaciele Misjonarzy Afryki” i Miejskim Ośrodkiem Kultury.

– Wstęp jest bezpłatny, ale po koncercie będzie można zakupić cegiełkę w postaci gadżetów misyjnych: kubków z mapą Afryki, kalendarzy, długopisów, ołówków, kawy misyjnej z Etiopii i wiele innych – mówi Dominika Puacz, sekretarz zarządu Przyjaciół Misjonarzy Afryki (PMA), nauczycielka w PSM I st. w Świdniku, pomysłodawczyni akcji charytatywnej. – Zapraszamy  wszystkich świdniczan, by wspólnie posłuchali muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej i musicalowej w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także wsparli szczytny cel. Pieniądze zostaną przekazane do parafii w Chinsapo w Malawi, gdzie posługuje o. Paweł Patyk ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Aby lepiej zobrazować sytuację w afrykańskiej wiosce, zaprezentujemy również filmiki i zdjęcia.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 21 października 2021

Zmień język »