Grają coraz lepiej

Autor: |

Młodzi piłkarze Avii (rocznik2004) zagrali w turnieju Sportico Cup, organizowanym przez Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin.

Chociaż podczas zmagań nie liczono punktów i nie było końcowej klasyfikacji, na boisku nie zabrakło walki i ostrej rywalizacji. Świdniczanie rozegrali sześć spotkań. Trzy wygrali, jedno zremisowali i doznali dwóch proażek.

W pierwszym meczu Avia zmierzyła się z drużyną SP Paderewski Lublin. Młodzi adepci futbolu ze Świdnika nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając 5:0. Następny przeciwnik był już jednak znacznie bardziej wymagający. Mimo prowadzenia 1:0 po golu Filipa Olejnika, świdniczanie przegrali z Piłkarskim Nadziejami Motoru 1:2. Kolejne spotkanie również nie ułożyło się po myśli naszych zawodników. Po zaciętej walce Avia przegrała, 1:3, z BKS Lublin I. Porażki z silnymi drużynami nie zniechęciły jednak graczy ze Świdnika. W kolejnej potyczce, podopieczni Marka Jurczykowskiego wygrali, 2:0, z Vrotcovią Lublin. W piątym spotkaniu turnieju żółto-niebiescy znów popisali się wysoką skutecznością. Tym razem czterokrotnie pokonali bramkarza BKS Lublin II. Na zakończenie zmagań młodzi piłkarze z naszego miasta zmierzyli się z zawodnikami TOP 54 Biała Podlaska. Prowadzenie w meczu dał Avii gol Tomasza Żurka, ale determinacja w grze rywali potrafiła doprowadzić ich do remisu 1:1.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali na zakończenie pamiątkowe medale. Po zawodach cieszył się także Mark Jurczykowski, którego podopieczni po raz kolejny pokazali się z dobrej strony.

Avia zagrała w składzie: Oscar Chodorowski (bramkarz), Dawid Wdowicz, Adrian Leszczyński, Filip Olejnik, Klaudiusz Sypeń, Jakub Wierzbicki, Olaf Wojciechowski, Mateusz Zwierzański, Tomasz Żurek.

Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020