Głosowanie – czas start!

Autor: |

Zajęcia dla najmłodszych, turnieje sportowe, rewitalizacja zaniedbanych terenów, opieka nad zwierzętami lub organizacja wydarzeń kulturalnych. To tylko kilka z pomysłów zgłoszonych przez świdniczan do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na najlepsze z nich już się rozpoczęło.

W tym roku mieszkańcy wybierają spośród 15 propozycji. Są to: Świdnickie Euro’2021, Dajmy im szansę – zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i ich rodzin, Na dobry początek VI, Ogród wśród motyli, Muzyczne Wieczory u Świętej Kingi (III edycja), Mały świat IV, Na ludowo u Świętej Kingi – koncert Zespołu Mazowsze, Bibliobox 24/7 – całodobowy książkomat, Pomagajka IV, Świdnicka Noc Kultury, Piłkarska amatorska branżowa Liga Orlikowa, Oswoić kulturę – cykl koncertów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, Plenerowe Potańcówki Miejskie, Coolturalna Biblioteka – cykl wydarzeń literackich, muzycznych i filmowych, a także sterylizacja, kastracja i czipowanie psów i kotów właścicielskich.

Zaangażowanie świdniczan zadecyduje o tym, na co zostanie rozdysponowany milion złotych, bo taką kwotą dysponuje Budżet Obywatelski.

– Zachęcamy mieszkańców do głosowania. W ten sposób uczestniczą w projektowaniu miasta. Im więcej głosów oddadzą, tym większą szansę na realizację mają projekty, z których później każdy będzie mógł skorzystać – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Głosowanie już ruszyło i potrwa do 21 października.  Swoich faworytów wybiorą pełnoletni mieszkańcy. Osoby mające ukończone 13 lat także mogą zadecydować na co zostaną przeznaczone pieniądze. W ich przypadku jednak potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Głosy można oddać drogą internetową za pośrednictwem strony www.swidnik.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnym sposobem, wrzucając je do urn znajdujących się w Urzędzie Miasta i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Każdy może wskazać maksymalnie 3, najciekawsze według niego, projekty. Jeśli głosujący nie wskaże żadnej z propozycji lub wybierze więcej niż trzy, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny.

O tym, które pomysły otrzymały największe poparcie i zostaną zrealizowane w przyszłym roku dowiemy się do 30 października.

Last modified: 8 października 2020

Zmień język »