Gładko na ul. Głowackiego

Autor: |

Przez lata stanowiła ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców pobliskiego osiedla, ale też kierowców podwożących swoje pociechy do szkoły albo przedszkola. Rola ulicy Głowackiego się nie zmieniła, jednak korzystanie z niej stało się znacznie bardziej komfortowe. Licząca około 500 metrów droga przeszła potrzebny remont.

Przetarg  na wykonanie przedsięwzięcia w systemie „projektuj i buduj” ogłoszono w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas do Urzędu Miasta spłynęły dwie oferty, jednak nie wybrano żadnej z nich, a postępowanie zostało unieważnione. Miesiąc później ponownie ogłoszono przetarg, w ramach którego udało się wybrać wykonawcę. Zadanie powierzono Komunalnemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych Sp. z o. o. w Lublinie.

W ramach inwestycji wykonawca opracował niezbędną dokumentację i wymienił zniszczoną nawierzchnię na nową, po śladzie. Remont został już zakończony, a inwestycja oddana do użytku. Mieszkańcy pytają jednak o to, czy w ramach przedsięwzięcia powstaną też chodniki.

– Fajnie, że ta ulica doczekała się nowej nawierzchni. Brakuje jednak chodnika, po którym piesi mogliby się poruszać bez strachu, że za chwilę minie ich samochód. Obok jest przecież plac zabaw, szkoła, przedszkole – pisze jeden z naszych Czytelników.

– Właścicielem chodników znajdujących się w sąsiedztwie ul. Głowackiego jest Spółdzielnia Mieszkaniowa, która remontuje je na bieżąco. Jako miasto nie możemy niestety wybudować nowych wzdłuż całego odcinka drogi, ponieważ nie jesteśmy właścicielem tego terenu – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przedsięwzięcie wyceniono na blisko 505 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

– W 2021 roku na głównych inwestycjach udało się zaoszczędzić ponad 3 mln zł. Postanowiliśmy więc wykorzystać te pieniądze na potrzebne remonty ulic i chodników, między innymi na ul. Głowackiego i Bocznej Gen. Maczka – dodaje M. Dmowski.

Last modified: 13 stycznia 2022

Zmień język »