Giełda staroci w Świdniku?

Autor: |

Na razie jest jeszcze w sferze pomysłów. Być może pierwsza edycja giełdy staroci będzie towarzyszyć Eko Targowi. Plenerowe wydarzenie wstępnie planowane jest na wrzesień.

Przedsięwzięcie byłoby nowością w Świdniku, choć w wielu miastach odbywa się od lat. Interpelację w sprawie organizacji targów staroci i giełdy kolekcjonerskiej złożył radny Grzegorz Doroba. Zwracał się o zorganizowanie wydarzenia cyklicznego, które przyciągnęłoby do miasta poszukiwaczy niezwykłych przedmiotów, ale byłoby szansą również dla mieszkańców na pokazania swoich zbiorów.

– W Świdniku jest wielu kolekcjonerów, którzy muszą jeździć na giełdy do innych miejscowości oddalonych nawet wiele kilometrów – pisał radny. – Zorganizowanie takiego targu będzie dobrą promocją naszego miasta, ale także doskonałą lekcją historii, ponieważ kolekcjonerzy chętnie dzielą się widzą i opowiadają o swoich pasjach.

Przedstawiciele ratusza pozytywnie przyjęli propozycję.

– W zależności od sytuacji epidemiologicznej rozważymy włączenie targu staroci oraz giełdy kolekcjonerskiej jako elementu Eko-Targu organizowanego przez miasto – odpowiadał burmistrz Waldemar Jakson.

– Giełda staroci jest dobrym pomysłem. Natomiast chcielibyśmy rozpocząć od sprawdzenia, czy będą nią zainteresowani wystawcy i mieszkańcy. Stąd propozycja zorganizowania jej w ramach Eko-Targu – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Organizowane od dwóch lat wydarzenie, dotąd skupiało przede wszystkim producentów zdrowej, ekologicznej żywności i kosmetyków oraz osoby zajmujące się rękodziełem. Przedstawiciele ratusza planują wstępnie organizację tegorocznej edycji Eko – Targu we wrześniu.

Last modified: 29 maja 2021