Garderoba kapsułkowa dla dziecka

Autor: |

Jak stworzyć kapsułową garderobę dla dziecka?

Trend ekologiczny coraz wyraźniej widoczny jest także w branży odzieżowej. Nie tylko ubrania dla dorosłych, ale również dla dzieci wykonywane są z recyklingowanych materiałów, a także tych w pełni biodegradowalnych. Warto podkreślić fakt, że coraz więcej osób zwraca uwagę na pochodzenie ubrań, czyli kwestie etyczne.

Wśród bluz, koszulek, spodenek czy sukienek dziecięcych można znaleźć nie tylko takie, które zostały wykonane w fabrykach produkujących ubrania na masową skalę i często wykorzystujących tanią siłę roboczą, ale również te z mniejszych zakładów, gdzie nie tylko etyka jest ważna, ale baczniejszą uwagę zwraca się na jakość wykonania, a także pochodzenie materiałów. Dlatego ubrania z organicznej bawełny będą doskonałym wyborem. Można zdecydować się również na te z domieszką tworzyw sztucznych, jeśli pochodzą one z recyklingu. Dzieci należy uczuć tworzenia garderoby kapsułowej, gdzie większość rzeczy można ze sobą zestawić w dowolnej konfiguracji.

Postaw na kolory, które dziecko lubi i w których mu do twarzy

Typ kolorystyczny urody dotyczy nie tylko dorosłych ale również dzieci, są takie kolory w których jednym jest do twarzy, a inni wyglądają w nich ponuro czy mało wyraziście. Na takie kwestie należy zwracać uwagę przy tworzeniu dziecięcej garderoby. Ubrania dla dzieci powinny być kolorowe, bo jeszcze przyjdzie czas, że z własnej inicjatywy będą nosiły się w barwach szaroburych. Niebieskie, zielone czy żółte bluzy mogą ożywić stylizację z jeansami czy sztruksami. Na cieplejsze dni warto wybierać także spodenki. Istotne znaczenie ma zwrócenie uwagi na jakość szwów i prawidłowość szycia. Ubrania nie powinny pruć się na brzegach ani być niedokładnie obrobione na maszynie, gdyż ich jakość z czasem stanie się coraz gorsza.

Najlepszy wybór do legginsów, spódnic i jeansów

Koszulki to ubrania, które są najbardziej uniwersalne. Świetnie pasują zarówno do dziecięcych legginsów, spodni dresowych, spódnic np. tutu dress, jak i jeansów, szczególnie ciekawe znajdziemy w https://diversesystem.com/pl/kids. Stanowią one podstawę garderoby kapsułowej. Tego samego nie można powiedzieć o sukienkach, które jednak mimo wszystko powinny znaleźć się w dziewczęcej garderobie. Warto np. dobrać kilka kardiganów, czy kurtek, które będzie można zestawiać z daną sukienką tworząc inne zestawy oparte na tej samej rzeczy. Jeśli chodzi o uniwersalne buty to na pewno należą do nich trampki, czy adidasy, które obecnie można nosić zarówno do garderoby casualowej, jak i smart casualowej, zatem stanowią doskonały element garderoby kapsułowej dziecka.

/ REKLAMA /

Last modified: 25 marca 2021