Galerii jednak nie będzie

Autor: |

Blisko dwa lata trwały dyskusje o tym, czy w Świdniku powstanie kolejne centrum handlowe. Dziś wiadomo, że inwestycja nie dojdzie do skutku.

Park handlowy Centrum Zakupów Świdnik miał być zlokalizowany przy al. Armii Krajowej. W świdnickim kompleksie planowany był supermarket spożywczy oraz sklepy z modą, artykułami drogeryjnymi i elektroniką. Całkowita powierzchnia centrum liczyć miała blisko 8 000 mkw.

Rozpoczęcie budowy przewidywane było w 2014 roku, natomiast otwarcie rok później. Jednak inwestor wystąpił o uchylenie decyzji zatwierdzającej projekt i pozwolenie na budowę:

– Ostatecznie projekt nie zostanie zrealizowany – mówi Agnieszka Podbielska, rzecznik prasowy NAP Invest. – Sytuacja na rynku, szczególnie lokalnym, jest często zróżnicowana. W związku z jej zmianami, projekt nie spełnia obecnie założeń i kryteriów długoterminowej strategii inwestycyjnej dewelopera.

Działka przy al. Armii Krajowej została odkupiona w grudniu 2011 roku przez miasto od koncernu Coca-Cola. Targowisko, centrum sportowe i osiedle mieszkaniowe. To tylko niektóre z pomysłów na zagospodarowanie tego terenu, jakie pojawiły się na sesji Rady Miasta, w lutym 2012 roku. Co zatem powstanie w tym rejonie? Czas pokaże.

Last modified: 29 czerwca 2020