Fouremki znów zaskakują (film)

Autor: |

fot. www.instagram.com/four.emki
Są cztery, a każda ma inny temperament i wrażliwość. Razem tworzą muzyczny projekt Fouremki, który właśnie zaprezentował w sieci teledysk do piosenki „Zaraz”, w oryginale wykonywany przez Ofelię.

O Fouremkach, czyli Magdalenie Kuraś, Małgorzacie Oleszczuk, Martynie Sabak i świdniczance Monice Kowalczyk po raz pierwszy usłyszeliśmy latem ubiegłego roku. Pomysł na wspólny projekt młodych artystek narodził się podczas pierwszego lockdownu. Brak możliwości normalnych spotkań, dziewczyny zamieniły na wideokonferencje i rozmowy o tęsknocie za koncertami i innymi artystycznymi aktywnościami. Paradoksalnie zamknięcie w czterech ścianach sprawiło, że wokalistki znalazły czas na wspólny projekt. Postanowiły nagrywać covery znanych i mniej popularnych utworów we własnych aranżacjach.

Na kanale Fouremek na YouTube są dostępne już trzy numery. Najnowszy, „Zaraz” Ofelii, zadebiutował w Internecie 7 kwietnia. W piosence gościnnie wzięła udział również Weronika Wardak. Do utworu powstał też teledysk, inny niż wszystkie, bo nakręcony starą kamerą VHS.

Działania Fouremek można śledzić na Instagramie: www.instagram.com/four.emki.

Last modified: 20 kwietnia 2021