Studniówki czas (foto+film)

Autor: |

W ten wyjątkowy, sobotni wieczór maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy filmowe. Do sali balowej, gdzie odbywała się studniówka, szli po czerwonym dywanie, a pamiątkowe zdjęcia robili na „ściance”.

W tym roku, w wystylizowanych na Hollywood wnętrzach II LO bawiły się trzy klasy trzecie. Zanim jednak nadeszły chwile beztroski i szalonych tańców, złożono podziękowania gronu pedagogicznemu.

– Nauka naszych dzieci w murach tej szkoły powoli dobiega końca – mówiła Joanna Pranagal, przewodnicząca Rady Rodziców II LO. – Za około 100 dni przystąpią do egzaminu dojrzałości. Trud wszystkich nauczycieli włożony w kształtowanie tych młodych ludzi przynosi efekty. Stoją przed nami jakże inni niż na co dzień, jakże odmienieni niż przed trzema laty, gdy rozpoczynali ten etap edukacji. Są dojrzalsi, pewniejsi siebie i z większą odwagą spoglądają w przyszłość. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za te lata cierpliwości i poświęcony czas, a także za wysiłek włożony w ich wychowanie.

Do tych słów przyłączyli się uczniowie, dziękując kadrze placówki za przekazaną wiedzę, zaangażowanie, okazywaną pomoc, zainteresowanie ich sprawami, otwarcie na pomysły, wspieranie działań oraz chwile wspólnie spędzone nie tylko w murach szkoły. Podziękowania otrzymali rodzice, bez których pomocy i wsparcia dzień studniówki nie byłby tak wyjątkowy.

W imieniu burmistrza Waldemara Jaksona dobrej zabawy życzyła wszystkim Bożena Zapalska, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta: – Macie to szczęście, że uczycie się w murach jednej z najlepszych placówek w Polsce, co od wielu lat potwierdza ranking Perspektyw. Jesteśmy spokojni o wyniki waszej matury. Na pewno będą bardzo wysokie i zapewnią wam udany start w dorosłe życie oraz spełnienie  marzeń związanych z wyborem studiów. Życzymy wam wiary we własne siły, a dzisiaj przede wszystkim niezapomnianego balu.

Głos zabrał również Mirosław Król, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, w skład którego wchodzi „Baczyński”: – Drodzy uczniowie, jesteście naszą dumą i radością. Rozpoczniemy uroczystość w takt poloneza i żywię głęboką nadzieję, że takim właśnie pewnym, radosnym krokiem przejdziecie bardzo ważny dla was rozdział i osiągniecie to wszystko, co skrywacie w sercu. Życzę wam doskonale zdanego egzaminu i wyboru uczelni oraz dobrych wyborów życiowych. Obecność waszych rodziców, świadczy o tym, że chcą być z wami we wszystkich kluczowych momentach, abyście wiedzieli, że możecie na nich liczyć. Bądźcie im za to wdzięczni. A teraz poloneza czas zacząć…

W pierwszych parach do tańca ruszyli dyrektor Mirosław Król, wicedyrektor i wychowawczyni klasy 3a Monika Szymaniak oraz wychowawcy pozostałych trzecioklasistów Magdalena Bartkowiak (klasa 3b) i Łukasz Czemerys (klasa 3c). Rodzice licealistów nie kryli wzruszenia, obserwując wspaniały układ taneczny i jednocześnie przypominając sobie własne studniówki sprzed lat. Dodatkową niespodzianką dla zgromadzonych był walc w wykonaniu kilku uczniowskich par.

Kiedy tradycji stało się zadość i wszyscy nabrali sił po smacznej kolacji, rozpoczęła się zabawa do białego rana. Trzecioklasiści, parami lub w kółeczkach, tworząc taneczne wężyki i pociągi, bawili się w rytm najnowszych przebojów muzyki młodzieżowej i dyskotekowej. Atmosfera na sali była naprawdę gorąca. Teraz jednak pozostało nam już tylko powiedzieć: minęła studniówka z wielkim hukiem, czas ucieka i matura coraz bliżej…

Last modified: 5 stycznia 2022

Zmień język »