Flaga trafi do Świdnika

Autor: |

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną”, w ramach którego mieszkańcy wszystkich gmin w Polsce mogli zawalczyć o maszt i flagę dla swojej małej Ojczyzny. Aby je otrzymać, musieli wziąć udział w głosowaniu. Wiadomo już, że „biało-czerwona” trafi do Świdnika.

Aby nasze miasto otrzymało flagę, świdniczanie musieli oddać co najmniej 500 głosów. Na ten moment jest ich 845, co daje Świdnikowi 8. miejsce w rankingu ogólnopolskim i 1. w województwie lubelskim. Liczba głosów wciąż jednak może urosnąć. Chętni mogą wchodzić na stronę www.gov.pl/web/bialoczerwona i wskazać swojego faworyta. Głosowanie zakończy się 11 listopada, o godz. 23.59.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma za zadanie zjednoczyć kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe.

Pełną listę gmin, w których pojawi się maszt z flagą Polski poznamy do 29 listopada.

Last modified: 5 listopada 2020

Zmień język »