Elektrośmieci zamienili na bon

Autor: |

Fot. Szkoła Podstawowa nr 4 / Facebook
Na początku lutego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 dołączył do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Jak się okazało, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności placówki.

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to ogólnopolska inicjatywa ekologiczno-edukacyjna, która zachęca uczniów w różnym wieku do promowania zachowań proekologicznych. Uświadamia również, jakie są konsekwencje składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Akcja polega na dostarczeniu sprzętu w wyznaczone miejsce. Zebrane przedmioty zostają przekształcone w bon, a następne w nagrody rzeczowe. Są nimi, między innymi, sprzęt sportowy albo materiały biurowe.

Green Office Spółka z o.o., organizator ekologicznej zbiórki, prowadzi współprace z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W lutym, do akcji dołączył również ZSO nr 1. Uczniowie oraz nauczyciele zbierali sprzęt w specjalnym punkcie zlokalizowanym przy placówce. Zbiórka trwała do 17 lutego. Społeczność szkoły przynosiła komputery, drukarki, monitory, telefony komórkowe, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable oraz tusze atramentowe.

– Zebraliśmy dużą „górę” elektrośmieci. Sam też wsparłem akcję i przyniosłem niepotrzebny sprzęt z domu. Wszystkie przedmioty zostały już zabrane przez firmę. Łącznie udało nam się uzyskać 300 złotych. Pieniądze przeznaczymy na kupno rzeczy, która jest nam obecnie potrzebna. Być może będzie to szafka albo półka – mówi Mirosław Król, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl lub w wiadomości e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co.

Last modified: 3 marca 2021