Ekologiczna sowa szuka imienia

Autor: |

Konkurs „Jestem od uczenia, brak mi imienia” polega na wymyśleniu imienia dla ekologicznej sowy. Mogą wziąć w nim udział miasta, które przystąpiły do projektu „Ekologiczne Śmieci”. Wśród nich jest również Świdnik.

W sierpniu 2020 roku, na terenie naszego miasta pojawiły się specjalne czerwone kontenery. Świdniczanie mogą do nich wrzucać elektrośmieci, które nie przekraczają 50 cm. O pojemniki zadbała firma MB Recycling.

W wyniku dołączenia do projektu „Elektryczne Śmieci”, najmłodsi świdniczanie mogą wziąć udział w konkursie. W zabawie zmierzą się przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych.  

Zasady konkursu są proste. Wystarczy wymyślić związane z ekologią imię dla sowy, która będzie patronką strony internetowej: www.szkolnecentrumrecyklingu.pl. Nazwa musi być związana z ekologią. Swój wybór należy udokumentować na ilustracji lub materiale filmowym. Rysunek może być wykonany w dowolnej formie, w formacie od A5 do A0. Filmik powinien być zapisany w formacie mp4 i nie może być dłuższy niż 150 sekund. Obydwie wersje prac muszą wyjaśniać skąd wziął się pomysł na imię. Jeden uczestnik może być autorem jednej pracy.

Aby wziąć udział w zabawie, trzeba posiadać aktywne konto na platformie „Szkolne Centrum Recyklingu”. Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnione i podpisane formularze, które dostępne są na stronie internetowej www.szkolnecentrumrecyklingu.pl. Dokumenty wraz z pracą należy przesłać na adres: ul. Częstochowska 4, 26-065 Micigózd, z dopiskiem na kopercie „Konkurs: Jestem od uczenia, brak mi imienia!”. Udział w konkursie można zgłosić również mailowo: konkurs@szkolnecentrumrecyklingu.pl.

Autorzy najlepszych pomysłów zostaną nagrodzeni. Organizator przyzna jedną główną nagrodę w formie karty podarunkowej o wysokości 500 złotych. Oprócz tego wyróżnionych zostanie pięć osób.

Konkurs trwa do 25 kwietnia. Zwycięzców zabawy poznamy 5 maja. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora, którym jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Last modified: 15 kwietnia 2021