Egzaminy mają z głowy

Autor: |

Są zdolni, pracowici i mają wielki zapał do nauki. Kto taki? Natalia, Józek, Wojtek i Damian – uczniowie świdnickich szkół podstawowych.

Uzyskali oni tytuły laureatów w konkursach przedmiotowych szczebla wojewódzkiego,organizowanych przez lubelskiego kuratora oświaty. Młodzi świdniczanie w naukę włożyli dużo serca i wysiłku. W nagrodę, oprócz tytułu laureata, otrzymali także maksymalną liczbę punktów ze sprawdzianu szóstoklasisty. Oznacza to, że nie będą musieli go pisać. Wszyscy zgodnie podkreślają, że czują ogromną satysfakcję z rezultatów swojej pracy. Dziękują także nauczycielom, którzy pomagali im w przygotowaniach do konkursów.

Natalia Kulczycka, kl. VId, SP nr 5: Laureatka aż trzech konkursów: przyrodniczego, matematycznego i polonistycznego. Jej pasją jest matematyka, którą od września zamierza zgłębiać w klasie matematycznej w Gimnazjum nr 3. Jak spędza wolny czas? – Chodzę do ogniska muzycznego i gram na keyboardzie – mówi uczennica. – Spotykam się także z przyjaciółmi, chętnie czytam kryminały.

Józef Zaparka, kl. VIc, SP nr 7: Brał udział we wszystkich tegorocznych konkursach. Tytuł laureata zdobył w przyrodniczym. Oprócz przyrody interesuje się historią, matematyką, programowaniem, tworzeniem stron internetowych oraz robotyką, którą zamierza studiować. – W wolnych chwilach czytam dużo gazet naukowych i książek – zdradza szóstoklasista. – Biorę też udział w różnych konkursach, nie tylko szkolnych. Bardzo to lubię.

Wojciech Kędziora, kl. Vc, SP nr 7: Tytuł laureata zdobył w konkursie przyrodniczym. Przedmiot ten pasjonuje go już od przedszkola. – Wcześniej interesowały mnie zwierzęta, teraz bardziej fizyka i chemia – wyjaśnia piątoklasista. – Lubię też technikę. Buduję modele z napędem elektrycznym. Poza tym gram w tenisa stołowego, piłkę nożną i ręczną.

Damian Koza, kl. VIa, SP nr 3: Laureat konkursu przyrodniczego. Fascynuje go herpetologia, głównie węże. Wolny czas spędza z kolegami lub poszukując w Internecie ciekawostek przyrodniczych. – Nie mam problemów z innymi przedmiotami, ale moją prawdziwą pasją jest przyroda – mówi Damian. – Po skończeniu szkoły podstawowej, będę kontynuował naukę w Gimnazjum nr 1. W przyszłości chcę zostać biologiem.

źródło: Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020