Dzieci zostały św. Mikołajami

Autor: |

W ciągu 10 dni, w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 4 udało się przygotować prawie 50 wypełnionych po brzegi paczek, między innymi ze słodyczami, książkami i środkami czystości. Tuż przed świętami trafiły do Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach.

– Akcja została zorganizowana z potrzeby serca. Podczas rozmowy na temat niesienia pomocy potrzebującym i czerpania radości z takich działań, dzieci wspomniały, że przed świętami Bożego Narodzenia chętnie zrobią coś dla innych. Wspólnie postanowiły, że podarują prezenty wychowankom domu dziecka – wyjaśnia Edyta Wisowata, wychowawczyni grupy 0a, która zainicjowała zbiórkę prezentów.

Wybór padł na placówkę z Rybczewic, w której przebywa obecnie 14 podopiecznych. Chęć pomocy udzieliła się wszystkim przedszkolakom i do akcji dołączyły pozostałe cztery grupy. Zbierano: środki czystości, kosmetyki, słodycze, słone przekąski, napoje, książki, gry planszowe i ręczniki.

– Odzew był naprawdę wspaniały – podkreśla pani Edyta. – Dzieci oraz ich cudowni rodzice wykazali się ogromnym sercem i hojnością. Z zebranych artykułów udało się sporządzić prawie 50 wypełnionych po brzegi paczek świątecznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspomóc „Nasz Dom” Rybczewicach i wywołać trochę uśmiechu na buziach podopiecznych placówki.

aw

Jak pomóc?

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć placówkę finansowo, może to zrobić poprzez: Bank PKO SA II O. Lublin, nr konta: 34124024961111001049453008, w tytule wpisując ,,Na potrzeby wychowanków NASZ DOM Rybczewice”.

Na stronie www.domydziecka.org dostępna jest również lista aktualnych potrzeb placówki.

Last modified: 26 grudnia 2020