Dzieci zbierają elektrośmieci

Autor: |

II Liceum Ogólnokształcące prowadzi zbiórkę elektrośmieci. Pomóc może każdy. Niepotrzebny sprzęt zostanie przekształcony w bon na nagrody rzeczowe.

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to ogólnopolska akcja ekologiczno-edukacyjna. Jej organizatorzy chcą zachęcić uczniów szkół do promowania zachowań proekologicznych. Uświadamiają również, jakie są konsekwencje składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zasady są proste. Niepotrzebny sprzęt należy dostarczyć do wyznaczonego miejsca. Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekształcone w bon. Później placówka wymieni go na nagrody rzeczowe, między innymi, sprzęt sportowy albo materiały biurowe.

Do akcji przyłączyła się również społeczność „Baczka”. Sprzęt zbierają uczniowie oraz nauczyciele. Placówka podkreśla jednak, że do działań szkolnych mogą przyłączyć się również firmy i instytucje. 

Sprzęt można oddawać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Specjalnie wyznaczone do tego miejsce jest oznaczone i znajduje się od strony ul. Traugutta. Punkt działa w godzinach od 7.00 do 18.00. Przedmioty można przekazywać do 17 lutego.

Co można oddać? II LO zbiera komputery, drukarki, monitory, telefony komórkowe, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable oraz tusze atramentowe. Nie można oddawać tonerów i świetlówek.

Organizatorem akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl lub w wiadomości e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co.

Last modified: 10 lutego 2021

Zmień język »