Działkowca z zezwoleniem

Autor: |

Miasto Świdnik otrzymało Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej na budowę ulicy Działkowca. Teraz pracownicy Urzędu Miasta weryfikują kompletność wykonanej dokumentacji projektowej. Następnie rozpoczną poszukiwanie wykonawcy.

Jak kilku innym inwestycjom drogowym w Świdniku  ZRID wydano na mocy tak zwanej specustawy, która wydłuża procedury urzędowe, jednak likwiduje różnego rodzaju bariery. Bywają nimi problemy własnościowe, bądź brak zgody właścicieli gruntów na sprzedaż działek. Jeszcze w sierpniu Urząd Miasta ogłosi przetarg na wykonanie prac. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2022 roku.

O uzyskaniu ZRID-u poinformował na swoim profilu na Facebooku Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. Na jego post szybko zareagowali mieszkańcy okolic ulicy Działkowca, którzy w komentarzach pisali:

– Bardzo dobrze, że w końcu ruszy budowa ulicy Działkowca. Od lat ciągnie się temat z budową, a jazda tą ulicą pomimo jej naprawiania jest fatalna.

– Cieszy mnie, że wreszcie zrobicie ul. Działkowca. Nie będzie tyle kurzu, kiedy jeżdżą samochody. – Dobrze, że coś wreszcie w tej sprawie ruszyło! Teraz trzeba mieć nadzieję na łagodną zimę, bo w tym czasie po przetargu zaczną się najprawdopodobniej prace budowlane.

Last modified: 6 sierpnia 2021