Działkowca szykuje się do startu

Autor: |

Będzie liczyła nieco ponad 900 metrów długości i powstanie w pełnej infrastrukturze. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę ulicy Działkowca, znajdującej się we wschodniej części Świdnika.

– Liczymy, że jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć budowę ulicy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Tak, jak wszystkie obecnie projektowane w pełnej infrastrukturze inwestycje, w ramach zadania przygotowany zostanie kanał technologiczny. To szczególnie ważne dla osiedli domów jednorodzinnych, gdzie jest słabe połączenie z internetem. W ten sposób umożliwiamy firmom, dla których budowa kanału technologicznego jest nieopłacalna, dzierżawę i doprowadzenie szybkiego internetu w najdalsze zakątki miasta.

Ulica, podobnie, jak w przypadku ul. Witosa, powstanie w oparciu o specustawę. To procedura, dzięki której uda się uniknąć różnego rodzaju barier, na przykład blokady inwestycji przez pojedyncze jednostki.

– Pozyskiwanie dokumentów zajmuje rok. Dzięki temu wiemy, że jedną decyzją udało nam się załatwić wszystkie pozwolenia, odszkodowania, podziały działek i możemy rozpoczynać budowę. Nikt nie może zawetować tej inwestycji – tłumaczy M. Dmowski.

Ulica Działkowca będzie miała ponad 900 metrów nawierzchni bitumicznej. Oprócz drogi, powstaną chodniki, zjazdy na przyległe działki oraz oświetlenie uliczne. Przedsiębiorcy zainteresowani realizacją inwestycji, mogą do 6 września składać swoje oferty. Jeśli uda się wybrać najkorzystniejszą i podpisać umowę, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację prac.

Last modified: 24 sierpnia 2021